Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nitra vrable.png
zdroj: www.nitra.sk
2. decembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

Výstavba cyklochodníka z Nitry do Vrábeľ môže byť ohrozená

Výstavba cyklochodníka z Nitry do Vrábeľ, ktorú pripravuje spoločne mesto Nitra a Nitriansky samosprávny kraj, môže byť ohrozená. Problémom je financovanie prvých dvoch etáp investície zo zdrojov Európskej únie.

Podľa informácií z ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka je totiž na výstavbu cyklodopravných trás vyčlenených len minimum finančných prostriedkov, upozorňuje kraj. „Tie by nepokryli realizáciu prvej a druhej etapy projektu, čím by bol ohrozený celý projekt, pretože tretia etapa sa bez predchádzajúcich dvoch nedá uskutočniť,“ uviedla hovorkyňa predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja Oľga Prekopová.

Kraj bude preto podľa jej slov očakávať nielen zverejnenie výzvy na podanie žiadosti o nenávratný finančný príspevok, ale spoločne s mestom Nitra aj revíziu v oblasti navýšenia financií pre cyklistickú a nemotorovú dopravu.

Prvé dve etapy cyklochodníka pripravuje mesto, tretiu kraj. Projektová dokumentácia na stavebné povolenie je už pripravená. „V súčasnosti prebieha územné konanie k vydaniu územného rozhodnutia a príprava majetkového vysporiadania k vydaniu stavebného povolenia,“ doplnila Prekopová. Zverejnenie výzvy z Integrovaného regionálneho operačného programu očakáva kraj začiatkom roka 2017.

Cyklistický chodník medzi Nitrou a Vrábľami má mať 18 kilometrov. Povedie z prímestskej časti Nitry Janíkovce cez katastrálne územie obcí Golianovo, Čechynce, Malý Cetín, Veľký Cetín, Paňa až do Vrábeľ, časť Dyčka. Pôjde o cyklistickú regionálnu trasu, ktorá bude zabezpečovať dochádzku obyvateľov za prácou, školami a vyššou občianskou vybavenosťou. Zároveň povedie tromi vinohradníckymi oblasťami. Cyklistický chodník bude mať dva jazdné pruhy, každý so šírkou 1,5 metra.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X