Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NITRA: Festival Vysoké  hory Nira 2011
NITRA: VYSOKÉ HORY NITRA 2011 Vysoké hory Nitra - 6. ročník festivalu o horách a cestovaní organizovaný Nitrianskym horským spolkom. Nitra 26. november 2011. Foto: SITA/Martin Havran
1. novembra 2013 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Ilustračné: SITA/AP

Výstava Životoatlas poukazuje na rozmanitosti spoločenstva a života

Kolárovo 1. novembra – Občianske združenie (OZ) Hello Gúta v rámci VIII. ročníka Kolárovských divadelných a kultúrnych dní predstavuje v Mestskom kultúrnom stredisku fotovýstavu s názvom Životoatlas. Záujemcovia si môžu pozrieť zábery známych literárnych príbehov.

„Vystavili sme 34 fotografií v 13 tematikách, ktoré znázorňujú rôzne aspekty života za pomoci príbehov literárnych diel. Na výstave ožijú postavy známych hodnotných románov. K jednotlivým témam prináleží aj krátky citát z daného príbehu,“ priblížil iniciátor výstavy Roland Borka.

Témy fotografií v určitom slede nadväzujú na seba. Ukazujú život ako taký, od beznádejnosti až po realitu. „Cieľom výstavy je inšpirovať a podnietiť chápavých a vnímavých ľudí, aby sa zamysleli nad svojím životom,“ zdôraznil Borka. Poznamenal, že vystavené diela poukazujú na rôzne etapy života človeka.

„Návštevník môže nahliadnuť do sveta rozprávok, sci-fi, ale na svoje si prídu aj milovníci erotických, dobrodružných či romantických príbehov. Určite si každý nájde niečo nové a nepoznané z kultúry,“ pokračoval. Do projektu sa zapojilo viac ako 70 ľudí v rôznych vekových kategóriách, od najmenších až po dôchodcov.

Autorom fotografií je Viktor Karasz. „Táto úloha bola pre mňa výzvou, bolo to náročné,“ konštatoval. Dodal, že projekt vypracovali do malých detailov, napriek tomu život priniesol aj množstvo nečakaných situácií, ktoré museli na mieste riešiť.
„Našimi členmi sú muži činu, a preto sme sa s radosťou zapojili do tohto veľkého projektu. Už viackrát sme zorganizovali akcie zamerajúce sa na dôležitosť vzdelávania. Nabádame hlavne mladých ľudí, aby chytili do rúk knihu, aby sa stali členmi miestnej knižnice,“ uviedol predseda OZ Tibor Forró s tým, že úspešný bol aj projekt PhotoWalk, v rámci ktorého viac než tucet fotografov zachytilo skryté poklady Kolárova.
„Tento projekt bol pre mňa výzvou, bolo to náročné. Hoci sme rozpracovali projekt do malých detailov, život priniesol aj množstvo nečakaných situácií, ktoré sme museli na mieste riešiť,“ konštatoval Karasz.
Výstava s názvom Životoatlas čaká svojich návštevníkov do 8. novembra.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X