Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
UKF, Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Priestory UKF. Foto: Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
21. júna 2022 Správy Nitra od NitraDen.skukf.sk Diskusia()

Vyšla kniha o krajinných celkoch Slovenska, na jej vydaní spolupracovala aj UKF v Nitre

Ide o prvú monografiu v cudzom jazyku poskytujúcu pohľad na krajinné celky Slovenska z aspektu ich charakteristických geomorfologických foriem.

Na policiach slovenského kníhkupectva pribudne nová publikácia Landscapes and Landforms of Slovakia. Bude prvou monografiou, ktorá poskytuje pohľad na krajinné celky Slovenska z aspektu ich foriem povrchu terénu.

Publikácia má takmer 500 strán a opiera sa o súčasný geomorfologický výskum spolu so získanými poznatkami. Nájdeme v nej mnoho fotografií, obrázkov, grafov a schém, čo umožní lepšie pochopiť geomorfologickú scenériu Slovenska aj laikom.

Na knihe spolupracovalo 43 autorov zo 14 výskumných centier. Z Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre (UKF) sa na vydaní publikácie podieľal Martin Boltižar, zamestnanec Katedry geografie, geoinformatiky a regionálneho rozvoja Fakulty prírodných vied a informatiky UKF v Nitre.

Boltižiar je taktiež autorom kapitoly venovanej Tatrám. Táto kapitola opisuje ich geomorfologický vývoj a podrobne sa venuje charakteristikám jednotlivých geomorfologických makro i mikroforiem. Nechýbajú fotografie z terénu či unikátne mapy.

Publikácia vyšla v anglickom jazyku, čo umožňuje, aby si ju prečítali zahraniční klimatológovia, geomorfológovia, vedci, pracovníci cestovného ruchu či študenti geografie. Monografia vyšla v rámci série World Geomorphological Landscapes a je indexovaná v databáze Scopus.

Landscapes and Landforms of Slovakia
Publikácia Landscapes and Landforms of Slovakia.Foto: UKF

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X