Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected] / 0918 378 828
Most univerzity.jpeg
ilustračné: Martin Fraňo, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.
1. júna 2017 Správy NitraIné od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Vypísali súťaž na rekonštrukciu Univerzitného mosta, oprava potrvá 18 mesiacov

Slovenská správa ciest (SSC) vyhlásila súťaž na opravu viacerých mostov v Trnavskom a v Nitrianskom kraji, je medzi nimi aj Univerzitný most v Nitre. Záujemcovia môžu ponuky predkladať do 20. júna.

Rekonštrukcia nitrianskeho mosta má trvať osemnásť mesiacov. „Stavba obsahuje 14 stavebných objektov, kde hlavným objektom je modernizovaný mostný objekt, rekonštruované nadväzujúce časti komunikácie v dĺžke cca 11 metrov pred a za mostom, a následne rekonštruované inžinierske siete v nevyhnutnom rozsahu,“ informuje SSC na svojom webe.

Počas prác bude nevyhnutná aj úplná uzávierka mosta. „Počas stavby sa bude využívať najmä jestvujúca cestná sieť. Prístup pod most bude zaistený dočasnými komunikáciami stavby. Tieto komunikácie sú vedené po brehoch na severnej strane mosta,“ uvádza SSC.

Stavebné povolenie na opravu mosta bolo vydané 31. júla 2012, odvtedy bolo niekoľkokrát predlžované. Aktuálne platí do konca budúceho roka.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X