Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nitriansky hrad sita.jpg
ilustračné: SITA
16. marca 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od © NitraDen.sk Diskusia()

Vyjadrite svoju (ne)spokojnosť s verejným priestorom v Nitre

Pokiaľ sa zaujímate o život v meste a jeho okolí, zapojte sa do nové projektu pocitovej mapy. Stačí zodpovedať 8 otázok vypointovaním konkrétnych bodov na mape a môžeme prispieť k tomu, aby sme sa v našom meste cítili ešte lepšie.

Jediné, čo treba urobiť, je do mapy postupne označovať miesta, ktoré sa budú pridržiavať štyroch kategórií; Atraktívnosť priestorov, Doprava, Zeleň a Bezpečnosť. Každá kategória obsahuje dve otázky. Spolu tak odpoviete na osem otázok týkajúcich sa mesta Nitra. Ku každej otázke môžete označiť viac rozličných miest a môžete stručne popísať, prečo sa vám dané miesto páči, prípadne nepáči.

Pocitová mapa bude podkladom pre mesto pri plánovaní rekonštrukcií verejných priestorov a pri tvorbe Manuálu verejného priestoru.

Odpovedať treba na nasledujúce otázky:

Doprava: V ktorých miestach sa vám dobre pohybuje pešo a na bicykli a kde naopak vnímate dopravné ohrozenie alebo bariéry v pohybe (prechody, parkovanie, cyklotrasy, chodníky, iné)?

Atraktívnosť/príjemnosť priestorov: Ktoré verejné priestory radi navštevujete vzhľadom na celkovú kvalitu priestoru a kde sa vám to naopak nepáči kvôli celkovému zanedbaniu (povrchy, lavičky, koše, funkcie, iné)?

Zeleň: V ktorých miestach pociťujete dostatok kvalitnej zelene, prípadne jej nedostatok či jej nedostatočnú údržbu (stromy a stromoradia, záhrady a zelené plochy, parky)?

Bezpečnosť: V ktorých miestach sa cítite bezpečne, prípadne sa, naopak, necítite bezpečne (osvetlenie a tmavé kúty, dopravná bezpečnosť, hra s deťmi, iné)?

Viac info TU.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X