Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kolaz teliatko.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Facebook / Monika Ziková
25. novembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skFacebook, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Vychudnuté teliatko v mestskom parku je podľa pracovníka MsÚ zdravé, na podnet reagoval arogantne

Na sociálnej sieti Facebook sa objavili fotografie teliatka, ktoré sa nachádza v Mestskom parku na Sihoti. Podľa fotografií je teliatko vychudnuté a v zanedbanom stave. Občan Nitry Pavol Obertáš sa preto obrátil s podnetom na Mestský úrad v Nitre. Reakcia pracovníka MsÚ bola neadekvátna.

Ako Obertáš uviedol v skupine „Klokočina – problémy obyvateľov„, dovolil si osloviť pána Stančíka z mestského úradu, ktorý má na starosti zvieratá v nitrianskom parku. Stalo sa tak na základe fotografií teliatka, ktoré zverejnila Monika Ziková.

Obertáš zavolal na MsÚ a spýtal sa zodpovedného pracovníka na zdravotný stav teliatka. Reakcia pána Stančíka však bola podľa Obertáša jednoznačná – teliatko vyobrazené na fotkách je zdravé a nič mu nie je.

„Mesto si z verejných financií platí veterinára, ktorý by mal robiť pravidelné zdravotné prehliadky. Po mojom konštatovaní, že sa pýtam pracovníka MsÚ na základe podnetu a fotiek od občana, či je všetko v poriadku, zamestnanec MsÚ skonštatoval, že v poslednom období je v Nitre toľko odborníkov na zdravotný a veterinárny stav zvierat chovaných v parku pomaly viac ako veterinárov,“ uviedol Obertáš v príspevku.

Ako sa ďalej Pavol Obertáš vyjadril, na záver sa spýtal zamestnanca MsÚ, či si môže stanovisko k zdravotnému stavu zvierat chovaných v parku vyžiadať aj písomne. Reakcia zamestnanca MsÚ bola v tomto prípade neadekvátna.  „Jeho poznámka na občana, ktorý sa chcel informovať, bola nasledovná „Nech sa páči, vyžiadajte si, VY TO MÁTE VO ZVYKU, p. Obertáš,“ napísal Obertáš na sociálnej sieti.

„Toto bola reakcia zamestnanca mesta, ktorý je platený z verejných financií a, ktorý sa vzorne stará aj o psie výbehy v meste. Nechám na vaše uváženie a, samozrejme, na odbornosť p. Stančíka a ošetrujúceho veterinára, či teliatko na fotkách je zdravé už na prvý pohľad, my sme predsa len neznalí občania, odborne nevzdelaní a zbytočne zvedaví, pridávajúci prácu niektorým zamestnancom verejnej správy,“ dodal na záver Obertáš.

Monika Ziková, ktorá ako prvá upozornila na zlý stav teliatka v mestskom parku, taktiež podotkla, že zvieratá chované v parku sú dlhodobo v zanedbanom stave. Tento rok ich dokonca musela riešiť Sloboda zvierat.

„Dosť ma udivuje, že pre tieto zvieratá nie je dosť peňazí ani na základnú zdravotnú starostlivosť a na potravu, zatiaľ čo v Nitre si dávajú náš Pán prednosta na svoj mestský úrad žalúzie. 16 kusov žalúzií za 16 000 eur!,“ napísala rozhorčená Ziková.

Ziková ďalej uviedla, že je ochotná osloviť mestský úrad s návrhom, že dané žalúzie, ktoré si idú dať montovať, im obstará ona sama a taktiež zabezpečí firmu na montáž. Dodala však, že žalúzie by neboli v cene 16-tisíc eur, ale v nižšej, pričom rozdiel ceny by mohol byť venované práve na veterinárnu pomoc zvieratám v Mestskom parku na Sihoti a v nitrianskom útulku.

Fotografie teliatka, ktoré je chované v mestskom parku, si môžete pozrieť: TU.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X