Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Karantena nitra infekcna klinika osypky ilu gettyimages.jpg
Zdroj: Foto ilustračné, gettyimages
6. apríla 2020 Správy Nitra od NitraDen.skSITA Diskusia()

Vraciate sa na Slovensko zo zahraničia? Čaká vás povinná karanténa v zariadeniach, určených štátom

Do povinnej karantény v niektorom zo štátnych zariadení bude musieť ísť každý, kto sa vráti na územie Slovenska. 

Karanténa v štátnych zariadeniach je oddnes povinná pre všetkých ľudí, ktorí pricestujú na Slovensko zo zahraničia. Informovalo o tom ministerstvo zahraničných vecí na svojej webovej stránke. Celková dĺžka izolácie by mala trvať 14 dní. V štátnom zariadení zostanú vracajúci sa Slováci do vykonania testu na koronavírus, zvyšok izolácie budú môcť stráviť doma.

„Od 6. apríla 2020 od 7.00 hod sa nariaďuje všetkým osobám, ktoré od 6. apríla 2020 od 7.00 hod. vstúpia na územie SR, izolácia v zariadeniach určených štátom‚“ píše sa na stránke rezortu diplomacie. Potrebný registračný formulár je dostupný na stránke https://navraty.mzv.sk.

Úľava pre chorých

Rezort však upozorňuje na výnimky z izolácie, ktoré platia pre tehotné ženy, ľudí s obmedzenou schopnosťou orientácie a pohybu, s onkologickým alebo psychiatrickým ochorením, ťažkou poruchou imunity. Ľudí s osobitnými výživovými potrebami, s chronickými ochoreniami dýchacích ciest, srdca a ciev, s metabolickými poruchami, s epilepsiou, s mentálnou poruchou, so závažnými ochoreniami vyžadujúcimi pokračujúcu injekčnú liečbu v pravidelných intervaloch, zdravotne ťažko postihnuté osoby alebo osoby s inými zreteľa hodnými závažnými zdravotnými stavmi a potvrdenie o tomto zdravotnom stave doloží dodatočne bezodkladne správou od lekára.

Výnimky zo štátnej karantény

Povinnosť nastúpu do karantény sa netýka ani ľudí nad 75 rokov či ľudí, ktorí na Slovensku požívajú diplomatické výsady a imunity a taktiež ich blízkym a sprevádzajúcim v dobe prekročenia štátnych hraníc Slovenska. Týmto osobám sa nariaďuje izolácia v domácom prostredí na dobu 14 dní. Izolácia v zariadeniach určených štátom sa nevzťahuje ani na maloletých, ktorí bez sprievodu vstupujú na slovenské územie. Nariadená je im izolácia v domácom prostredí na dobu 14 dní, a to aj osobám žijúcim s nimi v spoločnej domácnosti.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X