Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
BRATISLAVA:  Najvyšší kontrolný úrad SR
ILUSTRAÈNÉ: Najvyšší kontrolný úrad SR Najvyšší kontrolný úrad SR na Priemyselnej 2 v Bratislave. Bratislava, 26. júl 2012. Foto: SITA/Marián Peiger
10. februára 2014 Správy Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 ilustračné: SITA/AP

VRÁBLE: Poslanci prerokujú aj pochybenia zistené kontrolou

Zamestnanci mesta budú musieť vrátiť peniaze za nakúpené a nezaevidované pracovné odevy a poslanci prehodnotia aj všetky neopodstatnene nízke nájmy

NITRA 10. februára – Na mestskom zastupiteľstve vo Vrábľoch budú v stredu 12. februára poslanci rokovať aj o výsledkoch kontroly, ktorú urobil Najvyšší kontrolný úrad minulý rok na jeseň. Kontrolóri sa zamerali na rozpočet, dodržiavanie všeobecne záväzných nariadení (VZN) pri hospodárení s verejnými prostriedkami, nakladanie s majetkom mesta a vnútorný kontrolný systém. Zistili nedostatky pri nákupe pracovných odevov, v účtovníctve, pri zverejňovaní zmlúv a dotácií alebo napríklad v sadzbách nájomného za budovy a pozemky. Prednostka Mestského úradu vo Vrábľoch Soňa Červená už predložila návrh na odstránenie nedostatkov. „Vzniknutú škodu z titulu neodôvodneného zakúpenia pracovných odevov zamestnancami mesta bude potrebné riešiť vrátením finančných prostriedkov a prehodnotiť všetky sadzby nájmov, kde nájomné je nižšie ako je uvedené vo VZN a v prípade, že poslanci rozhodnú o ich pokračovaní, predložiť návrh na schválenie ako prípadov osobitného zreteľa,“ uvádza sa v správe zverejnenej na internetovej stránke mesta.

Poslanci budú okrem iného rokovať aj o udelení Ceny mesta Vráble Ľudovítovi Didimu (in memoriam), ktorý v meste žil a tvoril. Bol signatárom Charty 77, neskôr bol rehabilitovaný a pracoval ako riaditeľ Detského domova v Kolíňanoch. Ako 74-ročný napísal svoju prvú knihu Príbehy svätené vetrom, ktorú kritici označovali za prvý slovenský rómsky román a jeho autora za zakladateľa rómskej literatúry na Slovensku.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X