Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
The Spectacular Now with The Cinema Society Co-hosted by The Hollywood Reporter
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
19. novembra 2013 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTASR Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona ilustračné: SITA/AP

VRÁBLE: Kino Tatra začalo premietať filmy novou technológiou E-cinema!

Vráble 19. novembra – Kino Tatra vo Vrábľoch začalo premietať filmy novou technológiou E-cinema HD. Mesto Vráble v rámci digitalizácie kúpilo projektor a prehrávač, dokončená bola aj zvuková časť digitalizácie. Celkové náklady na digitalizáciu kina dosiahli takmer 24.000 eur, z nich 13.000 eur tvorila dotácia z Audiovizuálneho fondu, potvrdila projektová manažérka Lucia Matušková. Zvyšnú sumu doplatilo mesto z vlastných zdrojov. E-cinema technológia patrí k najlacnejším verziám digitalizácie, ktorá umožňuje premietanie v digitálnej forme, nie však absolútnych noviniek. Tie budú môcť návštevníci kina sledovať s približne dvojmesačným oneskorením od ich celoslovenských premiér.

Cena vstupenky vo vrábeľskom kine sa bude pohybovať od dvoch do troch eur. V kine zostala aj pôvodná technika, ktorá umožní premietanie filmov aj v 35 milimetrovom formáte.  Mesto Vráble dlhodobo hľadalo využitie pre kino Tatra. Prevádzka kina vytvárala značnú stratu, preto radnica uvažovala o prenájme časti priestorov. Na finančne náročnú digitalizáciu v hodnote zhruba 100.000 eur a modernizáciu zvukovej techniky chýbali financie. Reálne však bolo práve využitie technológie E-cinema HD, ktorá spočíva v zakúpení projektora a premietaní filmov na DVD prípadne Blu-ray kópiách. Výhodou tohto spôsobu digitalizácie je okrem nižšej ceny aj možnosť premiestňovania projektora a jeho využívanie na rôznych podujatiach. Nevýhodou je, že nie všetky distribučné spoločnosti sú ochotné požičiavať filmy na DVD a Blu-ray nosičoch a skutočnosť, že filmy prichádzajú s dvojmesačným oneskorením po ich slovenskej premiére.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X