Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
VO¼BY: Otvorenie volebných miestností
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Prví volièi a volebná urna po otvorení volebnej miestnosti na ZŠ Sitnianska 32 poèas komunálnych volieb 2014. Banská Bystrica, 15. november 2014. Foto: SITA/Ján Viazanièka
15. novembra 2014 Správy NitraPolitika od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 SITA

VOĽBY: Študenti z nitrianskych internátov odišli na víkend domov

Internáty zostali prázdne, predlžený víkend by mohol zvýšiť účasť študentov na voľbách

NITRA 15. novembra – Nadchádzajúce tri dni pracovného voľna spôsobili, že internáty oboch nitrianskych univerzít zívajú prázdnotou. Keďže v týchto voľbách sa dá voliť len v mieste bydliska, odchod vysokoškolákov domov by mohol priať zvýšenej volebnej účasti.

Študent Univerzity Konštantína Filozofa (UKF) Radovan Dlugopolský z Vranova nad Topľou sa tiež rozhodol odcestovať domov. Urobil tak napriek tomu, že bežne ostáva cez víkendy na internáte Zobor. „O politiku sa nijak zvlášť nezaujímam, no keď už budem doma, pôjdem voliť,“ povedal. „Cesta je však dlhá a ak by sme nemali v pondelok voľno, samotné voľby by ma asi nemotivovali a ostal by som na internáte“. Potešilo ho aj to, že v pondelok bude môcť späť do Nitry cestovať vlakom zadarmo. Obáva sa však, že vagóny budú preplnené.

Študentka UKF Paula Pokorná z Trenčína trávi víkendy pravidelne doma, tentoraz však odchádza aj pre voľby. „Trenčín mám rada a záleží mi na ňom, preto idem voliť,“ vyjadrila sa. Mesto bolo podľa nej v minulosti dlhodobo zle spravované, no práve vďaka komunálnym voľbám sa to zmenilo.

Vysokoškolák zo Slovenskej Poľnohospodárskej Univerzity (SPU) Dušan Siman sa na voľbách nezúčastní. Pochádza z Vranova nad Topľou, kde sa vraj nenašiel kandidát, ktorý by ho oslovil. „Nebudem merať takú diaľku, aby som volil menšie zlo,“ vysvetlil, prečo ostal na internáte SPU Mladosť. O politiku sa zaujíma a je pravidelným účastníkom volieb. Ako problém vidí nemožnosť voliť cez internet. „ Prichádza 17. november, kedy si pripomíname, že mladí ľudia vedeli túto krajinu zmeniť k lepšiemu,“ hovorí „Mnoho ľudí je za hranicami, alebo v inej časti republiky a tiež by mali mať možnosť rozhodnúť“.

V Nitre študuje približne 20 000 vysokoškolákov.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X