Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
VO¼BY: Starostu obce
ilustračné: SITA VOĽBY: Starostu obce Volebná miestnosť počas voľby nového starostu obce v obci Zemianske Kostoľany v rámci doplňujúcich volieb do orgánov samospráv obcí. Zemianske Kostoľany, 9. marec 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr
18. januára 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2015

O voľby poštou zo zahraničia je záujem, prejavilo ho 378 ľudí

Na Mestskom úrade v Nitre evidujú 378 žiadostí ľudí, ktorí chcú v marcových parlamentných voľbách voliť poštou zo zahraničia. Ako informoval Andrej Jančovič z nitrianskej radnice, najviac žiadostí prišlo z Českej republiky. Ďalšie boli z krajín Európskej únie, Spojených arabských emirátov, USA, Cypru, Malty, Turecka a Japonska. Žiadosti o hlasovanie poštou zo zahraničia bolo treba poslať poštou alebo e-mailom najneskôr v piatok 15. januára do polnoci.

Hlasovať zo zahraničia chce v nadchádzajúcich parlamentných voľbách viac Slovákov ako v minulosti. Ministerstvo vnútra eviduje 1 173 voličov s trvalým pobytom v zahraničí, ktorí požiadali o hlasovanie poštou. Tento počet žiadostí sa môže ešte mierne zvýšiť, ak niektorí pošlú dodatočne vyžiadané dokumenty potrebné na hlasovanie poštou, ako je napríklad kópia cestovného dokladu. Voľba poštou je v parlamentných voľbách možná už po štvrtý raz.

Ministerstvo vnútra, obce a mestá musia žiadateľom, ktorí splnili všetky náležitosti, poslať najneskôr 35 dní pred dňom volieb, teda 30. januára, na adresu miesta pobytu v cudzine obálku so všetkým potrebným na hlasovanie zo zahraničia. V obálke budú hlasovacie lístky, návratná obálka označená heslom „Voľba poštou – Election by mail“ a poučenie o spôsobe hlasovania. Možnosť hlasovať zo zahraničia poštou sa týka občanov SR s trvalým pobytom v zahraničí a voličov s trvalým pobytom na Slovensku, ktorí budú počas volieb v zahraničí.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X