Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
vodovod-voda-problem-vodarne-gettyimages.jpg
Foto: ilustračné, GettyImages
21. novembra 2019 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Vodárne menia interval odpočtov meradiel, merať sa bude raz ročne

Mení sa odpočtový aj fakturačný cyklus vodární a to od 1. januára 2020.

Západoslovenská vodárenská spoločnosť mení interval odpočtov meradiel, ten bude realizovaný len raz ročne. Znamená to, že aj v odberných miestach, kde sa osobné odpočty meradiel vykonávali v štvrťročnom alebo polročnom cykle, sa od januára zrealizujú raz za rok.

Pracovníci vodární budú už od januára vykonávať merania v jednotlivých mestských častiach. Mesto informovalo, že v Horných a Dolných Krškanoch bude odpočet v januári, v Starom meste vo februári a v apríli, na Čermáni vo februári a v marci, na Klokočine a na Dieloch v marci, na Kyneku v apríli.

Na členitý Zobor sú vyhradené tri mesiace – apríl, máj a jún. „Na Chrenovej sa plánuje stav vodomerov merať v júni a v júli, v Janíkovciach, v Mlynárciach, v Párovských Hájoch v júli a v Dražovciach v auguste,“ doplnil hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Preddavkové platby

Tak ako odpočet sa zmení aj harmonogram preddavkových platieb za opakované dodávky a to na 12 mesiacov. Obyvatelia dostanú odpočet spolu s vyúčtovacou faktúrou alebo osobitne v januári budúceho roku.

S prechodom na ročný odpočtový a fakturačný cyklus ZsVS, a.s. opakovane ponúka možnosť úhrady prostredníctvom pravidelných mesačných preddavkových platieb za opakované dodávky vody vodné a odvádzanie odpadových vôd stočné. Zaplatenie preddavkových platieb je možné realizovať formou inkasa, trvalým prevodným príkazom alebo poštovou poukážkou,“ spresnila možnosti spôsobu platby Západoslovenská vodárenská spoločnosť.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X