Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Studna voda pixabay.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
20. marca 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sknitra.sk, © NitraDen.sk Diskusia()

Vo štvrtok bude Svetový deň vody, môžete si dať zadarmo skontrolovať vodu zo studne

Pre verejnosť i žiakov materských a základných škôl pripravili Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a. s., v spolupráci s mestom Nitra tradičné podujatie pri príležitosti Svetového dňa vody. Akcia sa uskutoční 22. marca od 9. do 12. hodiny na Svätoplukovom námestí v Nitre.

Cieľom podujatia je pripomenutie si významu pitnej vody ako kvalitného a najmä zdravého nápoja. Vystavená bude aj monitorovacia technika, ktorá bude sprístupnená verejnosti. Vodárenskí pracovníci budú demonštrovať opravu poruchy, napájanie potrubia, vybudovanie vodovodnej prípojky, ako aj vyčistenie kanalizácie kanalizačným vozidlom.

Oceňovanie žiakov

V spolupráci so základnými školami a osemročnými gymnáziami boli aj tento rok vyhlásené rôzne zaujímavé súťaže k tohtoročnej téme Svetového dňa vody. Poslaním súťaží je budovať a prehlbovať vzťah detí k prírode, životnému prostrediu a ochrane vodných zdrojov. Víťazné práce budú vyhodnotené a tie najlepšie ocenené. Pre deti bude pripravený aj program, zábavné súťaže a odmeny.

Kontrola vody

Pre veľký záujem z minulých ročníkov budú aj tento rok pracovníci laboratórií ZsVS, a. s., priamo na miestach konania osláv vykonávať bezplatné orientačné vyšetrenie prinesených vzoriek vody z lokálnych zdrojov (domových studní) na celkovú tvrdosť a dusičnany. Na vyšetrenie je postačujúce priniesť 500 ml vody v čistej polyetylénovej fľaši opláchnutej odoberanou vodou. Kompletné informácie o akcii: www.zsvs.sk

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X