Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Ryoka jasplastik maps google.sk_.jpg
ilustračné: maps.google.sk
26. júna 2019 Správy Nitra od NitraDen.skSITA Diskusia()

Vo firme v Nitre chcú pristaviť dve haly, prácu by tam mohlo nájsť 40 nových zamestnancov

Spoločnosť Jasplastik-SK s. r. o. plánuje rozšíriť svoj areál v nitrianskom priemyselnom parku.

Výstavbou dvoch nových skladových hál nadviaže na predchádzajúce rozširovanie výrobných činností v období od roku 2015, keď odkúpila areál od spoločnosti Ryoka Global Europe. Jasplastik-SK sa zameriava na výrobu EPS tvaroviek a lisovanie plastov pre automobilový a elektrotechnický priemysel.

V súčasnosti pracuje vo výrobnom závode celkom 312 pracovníkov, z toho 276 na robotníckych pozíciách. V súvislosti s prevádzkou nových skladových hál sa počíta s rastom počtu pracovníkov o 40 v robotníckych profesiách,“ uvádza investor v zámere, ktorý predložil v rámci zákona o posudzovaní vplyvov na životné prostredie.

Dve nové haly plánuje spoločnosť postaviť na voľnej nezastavanej ploche vo svojom areáli v Priemyselnom parku Nitra -Sever. Jedna bude mať rozmery 60,3 metra krát 96 metrov, druhá 60,3 metra krát 114,8 metra. V halách budú skladovať najmä plastové výlisky a vytvoria sa tu tiež priestory pre príjem, výdaj a kontrolu materiálu. Výrobný areál Jasplastik – SK zaberá 93 320 metrov štvorcových, z toho tvoria jednotlivé objekty 34 271 metrov štvorcových, spevnené plochy 20 791 metrov štvorcových a zvyšok predstavuje zeleň.

Spoločnosť Jasplastik-SK s.r.o. bola založená v roku 2001 ako jediná slovenská dcéra maďarskej materskej spoločnosti Jasz-plasztik Kft. Investícia na založenie slovenskej dcéry úzko súvisela s rozšírením dodávateľskej podpory pre spoločnosť Samsung, ktorá avizovala investíciu pre nový závod v Galante. Od roku 2007 firma vyrába aj pre automobilový segment. V roku 2016 spustila do prevádzky výrobný závod v Nitre.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X