Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ryoka jasplastik maps google.sk_.jpg
ilustračné: maps.google.sk
26. júna 2019 Správy Nitra od NitraDen.skSITA Diskusia()

Vo firme v Nitre chcú pristaviť dve haly, prácu by tam mohlo nájsť 40 nových zamestnancov

Spoločnosť Jasplastik-SK s. r. o. plánuje rozšíriť svoj areál v nitrianskom priemyselnom parku.

Výstavbou dvoch nových skladových hál nadviaže na predchádzajúce rozširovanie výrobných činností v období od roku 2015, keď odkúpila areál od spoločnosti Ryoka Global Europe. Jasplastik-SK sa zameriava na výrobu EPS tvaroviek a lisovanie plastov pre automobilový a elektrotechnický priemysel.

V súčasnosti pracuje vo výrobnom závode celkom 312 pracovníkov, z toho 276 na robotníckych pozíciách. V súvislosti s prevádzkou nových skladových hál sa počíta s rastom počtu pracovníkov o 40 v robotníckych profesiách,“ uvádza investor v zámere, ktorý predložil v rámci zákona o posudzovaní vplyvov na životné prostredie.

Dve nové haly plánuje spoločnosť postaviť na voľnej nezastavanej ploche vo svojom areáli v Priemyselnom parku Nitra -Sever. Jedna bude mať rozmery 60,3 metra krát 96 metrov, druhá 60,3 metra krát 114,8 metra. V halách budú skladovať najmä plastové výlisky a vytvoria sa tu tiež priestory pre príjem, výdaj a kontrolu materiálu. Výrobný areál Jasplastik – SK zaberá 93 320 metrov štvorcových, z toho tvoria jednotlivé objekty 34 271 metrov štvorcových, spevnené plochy 20 791 metrov štvorcových a zvyšok predstavuje zeleň.

Spoločnosť Jasplastik-SK s.r.o. bola založená v roku 2001 ako jediná slovenská dcéra maďarskej materskej spoločnosti Jasz-plasztik Kft. Investícia na založenie slovenskej dcéry úzko súvisela s rozšírením dodávateľskej podpory pre spoločnosť Samsung, ktorá avizovala investíciu pre nový závod v Galante. Od roku 2007 firma vyrába aj pre automobilový segment. V roku 2016 spustila do prevádzky výrobný závod v Nitre.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X