Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Výmena trávnika na ČFK v Nitre
ilustračné: LB, NitraDeň.sk
14. marca 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Vláda schválila Nitre tri milióny eur na investície do športu, na toto pôjdu

Vláda SR v stredu schválila Nitre tri milióny eur na investície v oblasti športu. Nitra je Európskym mestom športu 2018.

Najvyššiu sumu 1,5 milióna eur dostane dcérska spoločnosť mesta Nitra Nitrianska investičná, s. r. o., na dofinancovanie modernizácie futbalového štadióna FC Nitra. Ďalších 200-tisíc eur jej vláda vyčlenila na modernizáciu futbalového štadióna Čermánskeho futbalového klubu.

Spolu 700-tisíc eur dostane mesto na výstavbu novej športovej haly na Hlbokej ulici na Čermáni, na rekonštrukciu športových povrchov a objektov tenisových kurtov na Chrenovej pôjde 200-tisíc eur. Na modernizáciu Zimného štadióna v Nitre a vedľajšej hokejovej haly kabinet schválil 400-tisíc eur. Tento rok sa tu budú konať majstrovstvá sveta juniorov v hokejbale.

Peniaze aj pre školy

Okrem toho poskytne predseda vlády zo svojej rozpočtovej rezervy 99-tisíc eur na „podporu a rozvoj športovej kultúry a zručnosti predškolskej a školskej populácie“. Z toho 63-tisíc eur pôjde na gymnastické vybavenie pre 14 základných škôl v Nitre, 26-tisíc na na športové vybavenie pre 26 materských škôl a 10-tisíc eur na nákup loptového vybavenia pre nitrianske základné školy.

„Zisk titulu Európske mesto športu nie je založený na dotačnej schéme, a preto mesto Nitra musí povinnosti spojené so ziskom titulu hradiť z vlastného rozpočtu. Hlavnou snahou mesta je vytvoriť pozitívny vzťah k športu u obyvateľov prostredníctvom vytvorenia možností na športovanie dobudovaním športovej infraštruktúry, rekonštrukciou športových zariadení alebo zakúpením športových potrieb pre základné a materské školy,“ uvádza sa v predloženom materiáli.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X