Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
VLÁDA: Výjazdové rokovanie v Nitre
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
30. septembra 2015 Správy Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2015

Vláda dnes zasadá v Nitre, Fico plánuje pre kraj schváliť 2,5 milióna eur

NITRA 30. septembra – Takmer 2,5 milióna eur plánuje v stredu schváliť vláda premiéra Roberta Fica pre Nitriansky kraj na svojom výjazdovom rokovaní v Nitre.

Podľa návrhu na uznesenie, o ktorom bude vláda rokovať, má ísť 2,493 mil. eur z kapitoly Všeobecná pokladničná správa ministerstva financií na aktivity zlepšujúcesociálno-ekonomickú oblasťvtomtokraji. Minister financií ich má uvoľniť do 31. októbra 2015. Peniaze dostanú mestá, obce a združenia na rôzne investičné akcie. Medzi najväčšie patrí rekonštrukcia Zámku Topoľčianky a tiež rekonštrukcia Zimného štadióna v Nitre. Ďalšie financie pôjdu napríklad Domovu dôchodcov v Šali, viacerým obciam na rekonštrukciu kultúrnych domov, materských škôl, ciest, chodníkov, verejného osvetlenia či domov smútku.

zasadnutie vlady v nitre (18)
Marek Štrba, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o

Vláda chce podporiť nemocnice aj prípravu rýchlostnej cesty

Takmer 5,451 mil. eur má ísť nazlepšenie postavenia nezamestnaných mladých ľudí na trhu práce v Nitrianskom kraji prostredníctvom národného projektu Praxou k zamestnaniu. Na úseku školstva plánuje vláda okrem iného podporiť dobudovanie a vybavenie centier odborného vzdelávania a prípravy zameraných na strojárstvo a elektrotechniku. V oblasti zdravotníctva je v pláne výstavba prechodu medzi pavilónom chirurgických disciplín a novým liečebným pavilónom vo Fakultnej nemocnici v Nitre. Vláda chce tiež podporiť vybudovanie zdravotníckeho zariadenia v Šali a peniaze by chcela nájsť aj na projekty v oblasti odvádzania a čistenia komunálnych odpadových vôd v rámci doteraz neriešených aglomerácií v Nitrianskom kraji.

zasadnutie vlady v nitre (2)
Marek Štrba, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o

Podporiť chce aj prípravu rýchlostnej cesty R8, dostavbu príjazdovej komunikácie R1 v časti Lehota a generálnu opravu Univerzitného mosta v Nitre. Pre výstavbu nového mosta cez Dunaj má ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja zabezpečiť verejné obstarávanie na štúdiu realizovateľnosti cesty I. triedy Topoľčany – Nitra – Komárno. V pláne je tiež uzavretie memoranda medzi Železnicami SR a Mestom Nitra o spoločnom postupe obnovy železničnej stanice Nitra a vyhlásenie verejného obstarávania na výber dopravcu pre linku diaľkovej železničnej dopravy na úseku Bratislava – Šaľa – Šurany – Levice – Kozárovce – Zvolen – Banská Bystrica.

zasadnutie vlady v nitre (24)
Marek Štrba, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o

Riešiť budú aj imigrantov

Ďalším bodom stredajšieho zasadnutia vlády v Nitre je podanie žaloby v mene SR na Súdny dvor v Luxemburgu, týkajúcej sa povinného prerozdelenia migrantov v rámci Európskej únie. Vláda tiež prerokuje návrh na uskutočnenie oficiálnej delegácie SR vedenej premiérom Ficom v Kubánskej republike 7. – 10. októbra 2015.

VLÁDA: Výjazdové rokovanie v Nitre
SITA

Posledným bodom rokovania má byť návrh plánu zahraničných stykov členov vlády, štátnych tajomníkov a predsedov ostatných ústredných orgánov štátnej správy na október 2015.

VLÁDA: Výjazdové rokovanie v Nitre
SITA

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X