Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kynek_vystavba 2.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.enviroportal.sk
4. apríla 2017 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

VIZUALIZÁCIE: Na mieste jazdeckého areálu na Kyneku vyrastie desať bytoviek

V nitrianskej mestskej časti Kynek vyrastie desať bytových domov so stovkou bytov. Postaví ich investor Forespo TT, a.s. z Bratislavy v rámci projektu Rezidencie pri kaštieli.

V každom dome bude desať malometrážnych bytov s plochou od 41,02 metrov štvorcových do 59,37 metrov štvorcových. Byty budú jednoizbové až trojizbové. „Riešené územie sa nachádza v západnej časti mesta Nitra v miestnej časti Kynek v dotyku s parkom Kynek. Parcela je zatrávnená, využívaná ako dočasný jazdecký areál s existujúcimi objektmi jazdiarne a výbehov pre kone,“ píše sa v zámere investora. Tento jazdecký areál tam už nefunguje, presťahoval sa do Lužianok. Na Kyneku sa nachádza aj iný jazdecký areál, ktorý funguje naďalej.

Kynek_vystavba 1.jpg
www.enviroportal.sk

Súčasťou bytového komplexu pri kaštieli bude aj 117 parkovacích miest, detské ihrisko a detský klub. V zámere investora bol ako termín začatia výstavby uvedený jún 2016 a ukončenie výstavby v decembri 2017, no je zrejmé, že časový harmonogram výstavby sa posunul. Celkové náklady investor odhadol na 5,3 milióna eur.

Kynek_vystavba 3.jpg
www.enviroportal.sk

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X