Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NITRA:  Veèer ľudí dobrej vôle - kocert
Slavnostný benefičný koncert s podtitulom Večer ľudí dobrej vôle vyjadrujúci myšlienku európskej súdržnosti, na ktorom účinkoval medzi inými aj detský spevácky zbor Dúha.
12. novembra 2014 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skÚtvar propagácie a CR ilustračná: SITA

Víkend pred adventom bude patriť festivalu Zbory mestu

Posledný víkend pred adventom patrí v našom meste festivalu speváckych  zborov Zbory  mestu,  ktorý má svoje korene v roku 1998, kedy si Nitra pripomenula 750. výročie udelenia kráľovských výsad.

Prehliadka činnosti speváckych zborov sa uskutoční pod záštitou primátora Nitry Jozefa Dvonča a už po 14-krát prináša milovníkom hudby stretnutia so zborovým spevom, ktorý patrí k najmasovejším oblastiam záujmovej umeleckej činnosti.

Zbory mestu sa uskutočnia počas dvoch večerov a to v piatok 21. novembra a sobotu 22. novembra. Koncertné programy budú tak, ako sa stalo tradíciou, situované do evanjelického Kostola Ducha Svätého v Nitre so začiatkom o 18.00 hodine. Na tohtoročnom festivale sa nitrianskemu publiku počas dvoch večerov predstavia domáce  zbory: Spevácky zbor Súkromného konzervatória v Nitre; Spevácky zbor DÚHA pri ZUŠ J. Rosinského; Psallite Deo;  Maďarský spevácky zbor UKF v Nitre; Spevácky zbor NITRIA; Miešaný spevácky zbor LIPKA; Katedrálny spevokol EMERÁM; Spevácky zbor GLÓRIA a Nitriansky evanjelický spevokol. Názov festivalu – Zbory mestu – skrýva jeho zmysel a poslanie – festival je darom speváckych zborov obyvateľom mesta, ale i jeho návštevníkom.

Horizon33_2014-11-12_12-26-37

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X