Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zrekonštruovaná časť AS
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: © Lucia Bihuncová
28. októbra 2016 Správy Nitra od NitraDen.skArriva, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Vieme, kedy uvedú do užívania prvú etapu zmodernizovanej autobusovej stanice v Nitre

Dopravca určil dátum, kedy sa prvá etapa zmodernizovanej časti autobusovej stanice v Nitre uvedie do užívania. Bude to v prvý novembrový týždeň.

Ako informoval dopravca, spoločnosť Arriva odovzdá do užívania zmodernizované nástupištia v sobotu 5. novembra 2016. Spoločnosť ich rekonštrukciu ukončila s výrazným oneskorením než bolo plánované.

Na vynovenej časti budú mať cestujúci k dispozícii nové elektronické tabule s informáciami o jednotlivých spojoch, pribudnú aj ďalšie novinky.

Modernizácia autobusovej stanice v Nitre je rozsiahly projekt a my robíme všetko pre to, aby na jeho konci dostali obyvatelia a návštevníci Nitry stanicu na úrovni európskych štandardov. Priestory, kde ľudia nastupujú a vystupujú z verejnej dopravy majú byť na takej úrovni, aby ľuďom cestovanie spríjemňovali. Veríme, že odovzdané nástupištia a v blízkej dobe aj nová budova so sociálnym zázemím, také prostredie pre cestujúcich vytvoria,“ povedal László Ivan, generálny riaditeľ spoločností Arriva na Slovensku.

Podľa spoločnosti sa v rámci prvej etapy modernizácie autobusovej stanice v Nitre kompletne zrekonštruovali dve prestrešenia, pod ktorými sa nachádza osem nástupíšť.

Novinkou sú elektronické tabule, prostredníctvom ktorých sú cestujúci informovaní nielen o odchodoch a príchodoch autobusov a ich prípadnom meškaní, ale aj o aktuálnych výlukách na trase,“ uvádza dopravca.

Potešujúcou správou pre cestujúcich je, že tabule budú aktualizované online a navyše synchronizované s webovou stránkou www.cp.sk. Obsahovať budú údaje o cieľovej stanici jednotlivých spojov, o čase ich odchodu, číslo nástupišťa, na ktorom bude autobus pristavený, oznamy a aktuálny čas. Popri elektronickej verzii má cestujúca verejnosť naďalej k dispozícii aj informácie v tlačenej podobe.

„Na zmodernizovaných nástupištiach sú osadené aj nové lavičky a odpadkové koše. V krátkom čase začne cestujúcim slúžiť aj nová budova so sociálnym zázemím. Prevádzka súčasných sociálnych zariadení zostáva zachovaná bez obmedzení,“ dopĺňa spoločnosť Arriva.

Dopravca v súvislosti s uvedením do užívania prvej etapy taktiež uviedol, že pripravuje ďalšiu etapu modernizácie autobusovej stanice. Ako podotkol, počas prípravných prác bude inštalované oplotenie na hranici stavby medzi ukončenou prvou a plánovanou druhou etapou, a to najmä z bezpečnostných dôvodov.

Zoznam presunutých pôvodných nástupíšť:

  • č. 30: Komjatice, Nové Zámky
  • č. 29: Hlohovec, Piešťany
  • č. 28: Topoľčany, Jarok
  • č. 25: Rastislavice, Branč, Mojmírovce
  • č. 24: Mojmírovce, Veľká Dolina
  • č. 23: Cabaj – Čápor, Dunajská Streda, Šaľa
  • č. 22: Hájske, Duslo Šaľa
  • č. 21: Levice, Vráble, Vieska nad Žitavou, Veľký Lapáš

Zoznam novovybudovaných nástupíšť, linky a smer:

Spoje reko cast autobus stanice.png
Zdroj: Arriva

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X