Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Filozoficka budovy kolaz ukf.jpg
Foto: archívne, UKF budovy
3. februára 2021 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skUKF Diskusia()

Video: Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre podnikne Deň otvorených dverí v online priestore

Záujemcovia o vysokoškolské štúdium sa môžu prejsť chodbami budov univerzity z pohodlia domova. Ukážu im ich samotní študenti univerzity.

Získať informácie napomáhajúce pri výbere štúdia na vysokej škole pomôžu aj podrobné informácie z prvej ruky. Keďže však platia pandemické opatrenia a pohyb a kontakt s ľuďmi je obmedzený, osobne to nie je možné. Univerzita Konštantína Filozofa prenesie Deň otvorených dverí k vám domov.

Jednotlivé fakulty univerzity pripravili zaujímavý a inšpiratívny program. Sledovať ho z domova môžete počas 10. a 11. februára 2021. Podrobný program nájdete nižšie, pod názvami jednotlivých fakúlt.

Univerzita odporúča na online pripojenie používať internetový prehliadač Google Chrome.

UKF je atraktívna, aktuálna a akčná vysokoškolská inštitúcia, ktorá na piatich fakultách ponúka širokú škálu bakalárskych, nadväzujúcich magisterských a doktorandských študijných programov. V rozmanitosti študijných odborov jej patrí popredné miesto medzi univerzitami na Slovensku. Mimoriadnu pozornosť venuje príprave učiteľov pre všetky stupne vzdelávacieho systému.

UKF očami študentov

Program UKF 10. a 11. februára 2021

Aké sú možnosti štúdia?

Stretnite sa v našej online miestnosti s prorektorkou pre vzdelávanie a diskutujete prostredníctvom online chatu o možnostiach štúdia.

 • 13.30 do 13.40 Krátka online prezentácia univerzity
 • 13.00 do 16.00 Online chat o všeobecných otázkach štúdia a ďalšieho vzdelávania na UKF

Aký je študentský život na UKF a aké služby ponúkame študentom?

 • 13.40 Prezentácia Študentského centra
 • 13.50 Prezentácia Študentského parlamentu
 • 14.00 Online chat a online diskusia o otázkach štúdia so študentmi UKF

Aký je program jednotlivých fakúlt?

 • Pedagogická fakulta
  • ponúka prípravu budúcich učiteľov rozmanitých kombinácií predmetov s najširším rozsahom pedagogickej praxe, študijné programy sú zamerané na učiteľstvo pre materské školy, prvý stupeň základných škôl, učiteľstvo rôznych predmetov s možnosťou ich vzájomného kombinovania s predmetmi na iných fakultách univerzity, špeciálnu pedagogiku, andragogiku, šport, hudbu a zvukový dizajn či výtvarnú edukáciu.
 • Fakulta prírodných vied
  • uvíta všetkých, ktorí si chcú prehĺbiť vedomosti v matematike, fyzike, informatike, ekonómii, finančníctve, zaujíma ich chémia, geografia, biológia, ekológia a environmentalistika, alebo majú záujem stať sa učiteľom prírodovedných predmetov, alebo vedeckým pracovníkom v oblasti prírodných vied.
 • Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva
  • ponúka vzdelávanie v odboroch sociálnych a zdravotníckych vied s cieľom pripraviť pre prax odborníkov pre sféru sociálnych, poradenských, výchovných a zdravotných služieb, študijné programy sú zamerané na psychológiu, sociálnu prácu či ošetrovateľstvo.
 • Fakulta stredoeurópskych štúdií
  • orientuje sa na vzdelávanie národnostných menšín, na učiteľstvo pre školy s vyučovacím jazykom maďarským, cestovný ruch, manažment regionálneho cestovného ruchu, stredoeurópske areálové štúdiá či prekladateľstvo a tlmočníctvo.
 • Filozofická fakulta
  • zameriava na humanitné, spoločenské a filologické vedy, pripravuje odborníkov v odboroch vedy, kultúry, médií, umenia, histórie, verejnej správy a aj odborníkov pre tlmočníctvo a prekladateľstvo, zabezpečuje prípravu pedagógov pre 2. stupeň základných škôl, stredné a vysoké školy.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X