Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Antidiskriminačná kampaň Neodsudzuj farbu pleti
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Viktória Murínová
17. mája 2016 Zaujímavosti od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

VIDEO: Študenti rozdávaním balónov vo farbách svetových rás poukázali na problém diskriminácie

V utorok 3. mája sa v Nitre uskutočnila guerilla kampaň s názvom Neodsudzuj farbu pleti. Je to sociálna kampaň, ktorej hlavná idea je zakotvená v deklarácii ľudských práv, konkrétne v bode, že každý človek odhliadnuc od farby pleti má právo na dôstojný život bez diskriminácie.

Záštitu nad akciou prebrali študenti Katedry marketingovej komunikácie a reklamy z UKF v Nitre. Touto kampaňou chceli poukázať na existenciu problému rasovej diskriminácie aj v podmienkach konzervatívnej slovenskej spoločnosti a zároveň budovať povedomie o existencii a rozmanitosti svetových rás.

Antidiskriminačná kampaň Neodsudzuj farbu pleti
Viktória Murínová

„Išlo o sociálnu kampaň, prostredníctvom ktorej sme chceli poukázať na to, že každý človek má právo na dôstojný život bez diskriminácie bez ohľadu na to, akú má farbu pleti,“ tvrdí študentka a jedna z realizátoriek projektu Veronika Blahová.

V MHD, konkrétne na linke číslo 8, Chrenová, Gorazdová smer Lužianky, Vinárska, rozdávali študenti z rôznych krajín, zo Slovenska, Uzbekistanu či Pakistanu, ktorí na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite študujú prostredníctvom programu Erasmus, s úsmevom balóny vo farbách svetových rás.

„Tým, že sme ich rozdávali s úsmevom, sme chceli verejnosti a ľuďom v meste dokázať, že hoci vyzerajú inak, sú rovnakí ako my a netreba sa ich báť, ani ich odsudzovať. Aj napriek nepriaznivému počasiu, ktoré nám akciu troška komplikovalo veríme, že takáto netradičná forma budovania povedomia je dostatočne silná na to, aby zmenila vnímanie ‚farebných‘ rás očami nitrianskej verejnosti,“ dodala.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X