Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NITRA: Ustanovujúce zasadnutie novozvoleného Zastupiteľstva NSK Znovu zvolený predsseda NSK Milan Belica počas ustanovujúceho zasadnutia novozvoleného Zastupiteľstva Nitrianskeho samosprávneho kraja. Nitra, 9. december 2013. Foto: SITA/Martin Havran
10
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
23. septembra 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od Daniela HrnčárováPR článok

VIDEO: Nitriansky samosprávny kraj má za sebou ďalšie volebné obdobie. Ako ho sumarizuje?

(PR text) – Nitriansky samosprávny kraj má za sebou ďalšie volebné obdobie, a preto vám prinášame krátky sumár toho, čo všetko sa za posledné štyri roky NSK podarilo zrealizovať.

Vo video rozhovore nám odpovedal na otázky predseda NSK Milan Belica.

1. Nitriansky samosprávny kraj sa už dlhodobo môže pochváliť najzodpovednejším hospodárením – teda najlepším finančným zdravím a najlepším ratingom zo všetkých samosprávnych krajov na Slovensku. Čo to v praxi znamená pre občanov kraja a jeho rozvoj?

2. Nitriansky samosprávny kraj je tiež na špičke samosprávnych krajov z pohľadu vzdelávania a výchovy študentov stredných škôl v takzvanom duálnom vzdelávaní. O čo ide v tomto druhu vzdelávania a aké výsledky v ňom náš kraj dosiahol v tomto volebnom období?

3. Nitriansky kraj je v zmysle dopravnej obslužnosti tranzitným krajom v smere sever – juh aj v smere východ –západ. Ako na túto skutočnosť aj z hľadiska dochádzania ľudí za prácou do centier zamestnanosti reagoval v tomto období NSK? Koľko ciest sa podarilo opraviť?

4. Aká je situácia v kraji čo sa týka zdravotníctva? Je predpoklad skvalitnenia zdravotnej starostlivosti v krajských nemocniciach?

5. A pokiaľ ide o sociálne služby pre občanov? Zlepšil sa komfort klientov v zariadeniach sociálnych služieb?

6. Počas týchto štyroch rokov NSK výrazne pridal aj z hľadiska vytvárania podmienok pre cykloturistiku. Aký je v súčasnosti stav? Koľko cyklotrás má verejnosť k dispozícii?

Končiace volebné obdobie zhodnotil aj podpredseda NSK Ing. Ladislav Marenčák

K najdôležitejším výsledkom komisií na NSK sa vyjadrili jednotliví predsedovia.

Komisia Cestovného ruchu a zahraničných vzťahov – PhDr. Ján Vančo, PhD.

Komisia Regionálneho rozvoja a územného plánovania – Ing. Jaroslav Ivan

Komisia Majetku – Ing. Tihamér Gyarmati

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X