Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NITRA: Sídlo mestského úradu
8
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
9. marca 2016 Správy NitraPolitika od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o

Viceprimátori Nitry Nemky a Vančo mali predvolebnú reklamu aj z mestských peňazí

Zdá sa, že v čase vrcholenia predvolebnej kampane bola každá reklama dobrá a politici na svoju propagáciu využívali rôzne kanály. Nie vždy však za svoju propagáciu zaplatili straníckymi peniazmi či peniazmi z vlastného vrecka.

Príkladom sú pozitívne reklamné články v schránkových novinách ECHO, ktoré vydáva Petit Press. Viceprimátori Nitry Martin Nemky (kandiduje do parlamentu za SMER-SD) a Ján Vančo (kandiduje za KDH) sa tento rok objavili na stránkach inzertných novín v sekcii, ktorú platí mestský úrad. V rubrike nazvanej Mesto Nitra informuje sme našli viacero zmienok o viceprimátoroch Nitry.

Príkladom je aj „kampaňová“ fotka, na ktorej je viceprimátor Martin Nemky s futbalistom Marekom Hamšíkom a Ľubomírom Moravčíkom. Práve fotky s osobnosťami sú veľmi populárne medzi politikmi v predvolebnej kampani. Okrem toho sa fotka k článku príliš nehodí, keďže je v nej spomínaný skôr primátor Nitry ako viceprimátor.

Horizon33_2016 3 1_13 10 44.png Horizon33_2016 3 1_13 13 13.png

K článku o Klokočinskej zabíjačke bola umiestnená fotka Nemkyho pri varení gulášu.

Horizon33_2016 3 1_13 14 58.png

Viceprimátor Ján Vančo (KDH) je tiež spomínaný v pozitívnych PR článkoch.

Horizon33_2016 3 1_13 15 17.png Screen shot 2016 03 02 at 16.24.32.png

Mesto Nitra si už niekoľko rokov každý týždeň objednáva inzertnú stranu v Nitrianskom Echu, ktorá slúži očividne na propagáciu spriaznených komunálnych politikov. Aj z toho dôvodu začali Nitrania nazývať Nitrianske Echo „smeráckymi“ novinami.

Faktúra z internetu, ktorú Petit Press vystavil mestu Nitra, je pravdepodobne za január 2016.

Screen shot 2016 02 25 at 19.14.28.png

Spýtali sme sa Martina Nemkyho aj Jána Vanča, či považujú za korektné, že ich predvolebnú reklamu platí mestský úrad a nie oni sami. Odpoveď sme však nedostali.

Martin Nemky mal na kandidátke Smeru číslo 67 a vo voľbách dostal 1 620 hlasov. Ján Vančo, ktorý sa v kandidátke KDH ocitol na mieste 46, dostal iba 911 hlasov.

Sledujte nezávislý Nitriansky internetový denník Nitraden.sk naďalej. Prinesieme podrobný článok o tom, ktorí politici majú vďaka financiám mesta reklamu zadarmo, a aké iné benefity tým získavajú od médií. Zároveň rozanalyzujeme, aký enormne veľký balík peňazí mestský úrad už zaplatil za reklamu.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X