Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Spu 2.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj. Foto ilustračné: SPU v Nitre
13. decembra 2019 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skSPU Nitra Diskusia()

Vianočný punč v znamení cestovania a ekológie

Aj predvianočnú atmosféru je možné spojiť s poznatkami, úvahami o ekológii a diskusiami o výhodách cestovania. Punč a koláčiky však nesmú chýbať. 

Na Fakulte záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU v Nitre sa 4. decembra konal už 19. ročník tradičného predvianočného podujatia – Punč FZKI. Organizovala ho Študentská rada FZKI. Na podujatí si návštevníci vychutnali predajné stánky a punč, ale vypočuli si aj zaujímavé prednášky a diskusie.

Pobyt v zahraničí otvára nové možnosti

V úvode sa mohli študenti dozvedieť o možnostiach vycestovať do zahraničia na mobility a stáže, cez program Erasmus+ a SAIA, ktoré zvýšia ich kompetencie a rozhľad do budúcnosti. Význam študijných pobytov a stáži je neoceniteľný. Na tento fakt poukázali aj mnohí prednášajúci. Svoje osobné skúsenosti vyrozprávali aj viacerí študenti, ktorí už na pobytoch v zahraničí boli. Vystúpili aj bývalí absolventi fakulty. Viacerí sa uplatnili práve v zahraničí, pracujú na výskumoch a napredujú v profesijnom živote.

Žime ekologickejšie

JUDr. Viktor Vincze diskutoval so študentmi o ekologickom spôsobe života a uviedol riešenia, ktoré sa dajú aplikovať v bežnom živote. Zdôraznil, že človek musí vyjsť zo svojej zóny pohodlia a je prínosné, ak sa naučí veci vopred plánovať. Z firmy JRK objasnili rôzne mýty a fakty o triedení odpadu. Zástupcovia firmy kladú dôraz na spoluprácu so samosprávami, stravovacími zariadeniami a s jednotlivcami, vďaka čomu prispievajú k dosiahnutiu cieľov trvalo udržateľného rozvoja.

Čaro Vianoc v ekologickom duchu

V rámci podujatia si návštevníci mohli zakúpiť aj mnohé ekologické výrobky, napr.drevené zubné kefky, eko-kozmetiku, sieťové tašky, ručne vyrábané vianočné ozdoby, napečené vianočné aj bezlepkové koláčiky či sušené huby. Účastníci sa mohli zapojiť do Vianočnej pošty alebo vyskúšať svoju hravosť pri spoločenských hrách. Vianočný punč dodal podujatiu patričný punc. Podával sa v špeciálnych šálkach vyrobených pre túto príležitosť.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X