Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vianočné stánky na námestí
Foto: archívne, NitraDeň.sk
7. novembra 2019 Správy Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Vianočné trhy v Nitre prinesú tento rok niekoľko noviniek, pozrite sa s nami, aké to budú

Mesto avizuje bohatší program, väčšie mestečko aj krajšiu výzdobu. Podľa slov hovorcu mesta si posvieti na ponuku výrobkov, aby nedošlo k excesom „akými boli stánky s kebabom.“

Tento rok budú podľa informácii mesta vianočné trhy krajšie, väčšie a otvorenejšie. „Jednoznačne chceme, aby naše trhy boli pestrejšie, ponuka v stánkoch kvalitnejšia a program počas celej doby trvania vianočného mestečka bohatší,“ povedal primátor Marek Hattas.

Veľmi dôležité pre mesto budú predajcovia, ich výber nebude tento rok prebiehať formou aukcie. Mesto pripravilo pre predajcov formulár, ktorý musia záujemcovia o predaj na vianočných trhoch vyplniť a to do 11. novembra. „Zisťujeme ním hlavne tieto štyri veci: pôvod ponúkaných špecialít a to, či je predajca súčasne aj výrobcom, charakter jedál – či ide o vianočné špeciality, referencie predávajúceho a cenu,“ hovorí viceprimátor Nitry Daniel Balko.

Výber podľa formulárov

Predajcov, ktorí vyplnili formulár, bude hodnotiť a vyberať komisia zložená z 12 členov. „2 členovia za komisiu cestovného ruchu a mestského rozvoja, 2 členovia za komisiu podnikateľskej činnosti a po jednom človeku za každú mestskú časť, ktorých je sedem – plus primátor alebo jeho zástupca,“ informuje o komisii hovorca Nitry Tomáš Holúbek. Na základe vyplnených formulárov rozhodne komisia o vhodnosti a kvalite predajcov.

Ďalšou novinkou budú aj ekologickejšie pravidlá pre stánkarov. „Požadujeme zákaz použitia jednorazových plastov na námestí počas vianočných trhov. Napíšeme všetkým prevádzkarom, aké spôsoby servírovania chceme, aby uplatnili, a to vzhľadom na možnosti Nitrianskych komunálnych služieb. Zohľadňujeme tiež to, či niektorý z predajcov nebude servírovať do pohárov, ktoré bude predávať ako darčeky – keramických, sklenených,“ povedal viceprimátor Balko.

Na vianočných trhoch taktiež v tomto roku bude možnosť pre stánkarov, aby sa trhov zúčastnili s vlastným stánkom. Tento spôsob má zabezpečiť rozšírenie ponuky sortimentov vo vianočnom mestečku.

Fotografie stánkov

U každého, kto by mal záujem prísť s vlastným stánkom, vyžadujeme fotografiu, aby sme videli vzhľad stánku a aby sme dokázali posúdiť, či stánok predajcu neohrozuje minimálnu estetickú úroveň kladenú na stánky. Pre niektorých predajcov, napríklad pre tých, ktorí poskytujú jedlá ako podpecníky či trdelníky, to bude vítaná zmena, pretože majú vlastné stránky, ktorými sa zúčastňujú iných podujatí a mestské stánky im v predošlých rokoch nevyhovovali,“ podotkol Daniel Balko.

Zmeny budú dokonca aj v rozmiestnení stánkov, ktoré budú otvorené do priestoru pešej zóny a podľa plánov by malo byť mestečko potiahnuté až na Kupeckej ulici. Ich definitívny vzhľad zabezpečuje Útvar hlavného architekta.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X