Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
VIANOCE: Predaj stromèekov
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Predaj vianoèných stromèekov pred jedným z bratislavských nákupných centier. Vianoèný stromèek je kresanským zvykom, v ktorom sa spájajú dva náboženské symboly: svetlo a život. Bratislava, 19. december 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubèo
22. januára 2014 Správy Nitra od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. ilustračné: SITA/AP

Vianočné stromčeky končia v mestskej kompostárni

Nitra 22. januára – Pri stojiskách kontajnerov na nitrianskych sídliskách sa v týchto dňoch začínajú hromadiť vyhodené vianočné stromčeky. Podľa slov riaditeľa Mestských služieb Nitra Jozefa Chrenka sú postupne zvážané do kompostárne. Ako pripomenul, najrýchlejšie sa dá zbaviť stromčeka tak, že ho jeho majiteľ odvezie do jedného zo zberných dvorov, prípadne rovno do mestskej kompostárne.

„Zriadené sú štyri zberné dvory. Jeden je v areáli Mestských služieb Nitra na Tehelnej ulici, druhý v areáli Nitrianskych komunálnych služieb na Nábreží mládeže. Ďalší je na Braneckého ulici a štvrtý v bývalých kasárňach pod Zoborom. Tí, ktorí nemajú možnosť odviesť stromček do zberného dvora, môžu ho samozrejme odložiť aj ku stojisku kontajnerov, odkiaľ ho naši zamestnanci odvezú,“ povedal Chrenko.

Mestské služby neurčili žiadny konkrétny termín, do ktorého je možné stromčeky ukladať ku kontajnerom alebo odvážať do zberných dvorov. „Budeme ich zbierať priebežne, pretože sa nám stáva, že nájdeme vyhodený vianočný stromček aj v máji. Okrem toho už nebývajú v takom počte ako pred niekoľkými rokmi, kedy ich boli na sídliskách po Vianociach celé haldy. V poslednom čase ich je stále menej,“ povedal Chrenko.

Všetky vianočné stromčeky nakoniec skončia v kompostárni, kde sa štiepkujú a po pridaní ďalšej zelenej hmoty sa z nich vyrába substrát určený na oživenie pôdy. Problémy pri kompostovaní však spôsobujú ľudia, ktorí často vyhadzujú stromčeky aj s vianočnými ozdobami. „Tie sa potom musia ťažko odstraňovať. Preto by som chcel požiadať ľudí, aby na zberné dvory a ku kontajnerom nosili očistené stromy bez ozdôb a pozlátok,“ dodal Chrenko.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X