Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bezdomovec
Foto: ilustračné, SITA
18. októbra 2013 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTASR Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona ilustračné: SITA/AP

Veľtrh sociálnych aktivít predstavil projekty na pomoc ľuďom v núdzi

Nitra 17. októbra – Organizácie anganžujúce sa v sociálno-charitatívnej oblasti sa v Nitre predstavili na ôsmom ročníku Veľtrhu sociálnych aktivít. Veľtrh sa uskutočnil pri príležitosti Medzinárodného dňa za odstránenie chudoby. Formou panelovej prezentácie predstavilo 17 organizácií aktivity, ktoré podávajú pomocnú ruku ľuďom, ktorí sami nedokážu riešiť svoju situáciu. Zamerané boli najmä na osamelých starých ľudí, rodiny v núdzi, opustené matky s deťmi i ľudí s rôznymi typmi postihnutia. Aktivisti prezentovali aj svoju prácu s deťmi na ulici, v rómskych komunitách, s bezdomovcami, ale aj humanitárnu pomoc pre ľudí žijúcich na Slovensku i smerujúcu do najbiednejších krajín sveta.
Cieľom veľtrhu je osloviť verejnosť a robiť ju vnímavejšou k ľuďom, ktorí sa ocitli v existenčných problémoch. „Považujeme za potrebné postaviť sa k problému chudoby na Slovensku konštruktívne a konkrétne. Problémy sa dajú riešiť a sú tu ľudia, ktorí sa pozerajú srdcom, vidia problémy ľudí a stoja pri nich, ” skonštatovala nitrianska koordinátorka Petra Bajlová z Fóra kresťanských inštitúcií. Podľa Jozefa Predáča z tej istej inštitúcie bolo podľa údajov štatistického úradu na Slovensku minulý rok 715.000 ľudí ohrozených chudobou. Symbolom dnešného podujatia bol Strom hojnosti, obraz, ktorý špeciálne pre veľtrh namaľoval  Fero Guldan.
Valné zhromaždenie OSN v decembri 1992 vyhlásilo 17. október za Medzinárodný deň za odstránenie chudoby. Odvtedy sa každoročne po celom svete organizujú v tento deň podujatia, ktorých cieľom je predstaviť a ponúknuť aktivity na jej zmierenie či odstránenie.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X