Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NITRA: Job Expo 2015
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA Návštevníci 5. roèníka veľtrhu práce Job Expo 2015 spojeného s XVII. medzinárodnou burzou práce – European Job Days 2015. Nitra, 29. apríl 2015. Foto: SITA/Martin Havran
30. apríla 2015 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk

Veľtrh práce Job Expo ponúka 26-tisíc pracovných miest

NITRA 30. apríla – Veľtrh práce Job Expo v stredu v priestoroch Agrokomplexu v Nitre otvoril svoje brány verejnosti. „Pod jednou strechou sa na pôde Agrokomplexu stretáva takmer 160 zamestnávateľov s ponukou viac ako 26 000 pracovných miest doma i v zahraničí,“ povedal dnes počas slávnostného otvorenia predseda vlády SR Robert Fico. Premiér označil piaty ročník veľtrhu za súčasť opatrení vlády na znižovanie nezamestnanosti. „Očakávame, koľko ľudí si tu nájde zamestnanie,“ povedal Fico. Veľtrh potrvá do štvrtku 30. apríla.

Premiér Robert Fico (v strede), minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter (vpravo) poèas brífingu po otvorení 5. roèníka veľtrhu práce Job Expo 2015 spojeného s XVII. medzinárodnou burzou práce – European Job Days 2015 a 23. roèníkom celoštátnej prezentaènej a predajnej výstavy výrobkov žiakov stredných odborných škôl Mladý tvorca 2015.
Premiér Robert Fico (v strede), minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter (vpravo) poèas brífingu po otvorení 5. roèníka veľtrhu práce Job Expo 2015 spojeného s XVII. medzinárodnou burzou práce – European Job Days 2015 a 23. ročníkom celošštátnej prezentačnej a predajnej výstavy výrobkov žžiakov stredných odborných škôl Mladý tvorca 2015.Premiér Robert Fico (v strede), minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter (vpravo) poèas brífingu po otvorení 5. roèníka veľtrhu práce Job Expo 2015 spojeného s XVII. medzinárodnou burzou práce – European Job Days 2015 a 23. roèníkom celoštátnej prezentaènej a predajnej výstavy výrobkov žiakov stredných odborných škôl Mladý tvorca 2015. Nitra, 29. apríl 2015. Foto: SITA/Martin Havran
Premiér Robert Fico (vpravo) a minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter (druhý sprava) poèas brífingu po otvorení 5. roèníka veľtrhu práce Job Expo 2015 spojeného s XVII. medzinárodnou burzou práce – European Job Days 2015 a 23. roèníkom celoštátnej prezentaènej a predajnej výstavy výrobkov žiakov stredných odborných škôl Mladý tvorca 2015. Nitra, 29. apríl 2015. Foto: SITA/Martin Havran
Premiér Robert Fico (vpravo) a minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter (druhý sprava) poèas brífingu po otvorení 5. roèníka veľtrhu práce Job Expo 2015 spojeného s XVII. medzinárodnou burzou práce – European Job Days 2015 a 23. ročníkom celošštátnej prezentačnej a predajnej výstavy výrobkov žžiakov stredných odborných škôl Mladý tvorca 2015.Premiér Robert Fico (vpravo) a minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter (druhý sprava) poèas brífingu po otvorení 5. roèníka veľtrhu práce Job Expo 2015 spojeného s XVII. medzinárodnou burzou práce – European Job Days 2015 a 23. roèníkom celoštátnej prezentaènej a predajnej výstavy výrobkov žiakov stredných odborných škôl Mladý tvorca 2015. Nitra, 29. apríl 2015. Foto: SITA/Martin Havran

K zamestnávateľom sa podľa informácii z Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny pridali aj poskytovatelia neštátnych služieb zamestnanosti a európski partneri verejných služieb zamestnanosti. Tí ponúkajú reálne pracovné miesta, príležitosti a poradenstvo pre oblasť slovenského a európskeho trhu práce. Na veľtrhu sa zúčastňujú aj vzdelávacie agentúry, ktoré ponúkajú širokú paletu služieb od poradenstva cez testovanie rôznych zručností, napríklad jazykových, počítačových či hodnotenie osobnosti.

NITRA: Job Expo 2015

NITRA: Job Expo 2015

Veľtrh práce je určený nielen nezamestnaným, ktorí si hľadajú prácu, ale aj pre generáciu vstupujúcu na trh práce v budúcnosti alebo chystajúcu sa na prípravu na povolanie. Na pôde Agrokomplexu preto vystavujú aj školy, ktoré sa chystajú v budúcom školskom roku zapojiť do systému duálneho vzdelávania. Na základe zákona o duálnom vzdelávaní platnom od 1. apríla tohto roku môže zamestnávateľ so študentom uzatvoriť učebnú zmluvu. „Študentom sa umožní pracovať priamo na najmodernejších strojoch a zároveň si zarobiť pár eur,“ povedal premiér. „Pre zamestnávateľa je to výhodné, pretože získa daňové úľavy,“ doplnil. Na veľtrhu budú školy vystavovať spoločne so svojimi zamestnávateľskými partnermi.

Miera nezamestnanosti je v súčasnosti v Nitrianskom kraji 12,4 percenta.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X