Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cyklotrasa na Borine
Foto: NitraDeň.sk

Vedenie mesta sa rozhodlo zrušiť súťaže na dve cyklotrasy, vypíše nové verejné obstarávania

Na cyklotrasy Mlynárce – Diely – Klokočina a Nitra – Dražovce vypíše radnica nové verejné obstarávania.

Mesto Nitra zrušilo súťaže na dve cyklotrasy, ktoré sa mali už na jar začať stavať. V prípade cyklotrasy Mlynárce – Diely – Klokočina je dôvodom zrušenia chýbajúci výkaz výmer pre stavebný objekt železničný priechod pre cyklistov a chodcov, ako informoval Henrich Varga z nitrianskej radnice. Pri cyklotrase Nitra – Dražovce mesto zrušilo verejné obstarávanie na dodávateľa stavebných prác preto, že uchádzači predložili vyššie cenové ponuky, ako bola predpokladaná hodnota zákazky. „V oboch prípadoch bude vyhlásené nové verejné obstarávanie,“ povedal Varga.

Nitrianska radnica pripravuje aj výstavbu ďalších cyklotrás. Tri z nich sa môžu začať stavať už teraz na jar, a to Wilsonovo nábrežie – (Univerzitný most) – Mostná ul. – Jesenského ulica (Park Sihoť), Klokočina – Borina – Hollého – autobusová stanica a tiež cyklotrasa Chrenová – II. etapa: Trieda A. Hlinku – Dlhá ulica.

Budovať sa môžu všetky cyklotrasy, kde máme podpísanú zmluvu s dodávateľom stavebných prác a pominú dôvody na pozastavenie prác z dôvodu nepriaznivých klimatických podmienok. Výnimkou je cyklistický chodník Nitra – Vráble, I. a II. etapa, kde budeme žiadať o zmenu projektu a budeme čakať na stanovisko riadiaceho orgánu pre Integrovaný regionálny operačný program, do akej miery môžeme pokračovať v prácach,“ uviedol Varga.

Cyklistický chodník Nitra – Vráble vedie v úseku Chrenová – Janíkovce územím, kde by bolo nutné vyrúbať stovky stromov. Trasa sa projektovala ešte v minulom volebnom období, súčasné vedenie mesta trvalo na jej zmene. Projektová dokumentácia s novým trasovaním je dopracovaná od 1. marca.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X