Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Chrípka, choroba, čaj, lieky, medicína
ilustračné: thinkstockphotos.com
11. septembra 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk, RÚVZ Nitra Diskusia()

V uplynulom týždni zaznamenali zdravotníci nárast chorobnosti akútnych respiračných ochorení

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre zverejnil na svojej webovej stránke štatistiku chorobnosti za uplynulý týždeň, z nej vyplýva, že chorobnosť na akútne respiračné ochorenie v Nitrianskom kraji stúpa.

Ako uviedol RÚVZ Nitra, v 36. kalendárnom týždni bol zaznamenaný v Nitrianskom kraji nárast chorobnosti na ARO o 31 percent oproti predchádzajúcemu týždňu. Celkovo bolo nahlásených 2.539 akútnych respiračných ochorení.

Z toho na chrípku a CHPO bolo hlásených 231 ochorení, čo predstavuje 9,1 percent z celkového počtu všetkých ARO. Ide teda o nárast chrípky a CHPO o 75,2 percent oproti minulému kalendárnemu týždňu.

Najviac chorých bolo v skupine detí vo veku od 0 do 5 rokov. Priebeh ochorení bol u niektorých komplikovaný a konkrétne podľa RÚVZ Nitra sa choroba skomplikovala u 66 osôb. Z toho 40,9 percent tvoril zápal prínosových dutín, 7,6 percent zápal pľúc a 51,6 percent zápal stredného ucha.

Ochorenia svojich pacientov hlásilo až 66 percent praktických lekárov pre deti a dorast a 53 percent lekárov pre dospelých.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X