Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Chrípka, choroba, čaj, lieky, medicína
ilustračné: thinkstockphotos.com
11. septembra 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk, RÚVZ Nitra Diskusia()

V uplynulom týždni zaznamenali zdravotníci nárast chorobnosti akútnych respiračných ochorení

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre zverejnil na svojej webovej stránke štatistiku chorobnosti za uplynulý týždeň, z nej vyplýva, že chorobnosť na akútne respiračné ochorenie v Nitrianskom kraji stúpa.

Ako uviedol RÚVZ Nitra, v 36. kalendárnom týždni bol zaznamenaný v Nitrianskom kraji nárast chorobnosti na ARO o 31 percent oproti predchádzajúcemu týždňu. Celkovo bolo nahlásených 2.539 akútnych respiračných ochorení.

Z toho na chrípku a CHPO bolo hlásených 231 ochorení, čo predstavuje 9,1 percent z celkového počtu všetkých ARO. Ide teda o nárast chrípky a CHPO o 75,2 percent oproti minulému kalendárnemu týždňu.

Najviac chorých bolo v skupine detí vo veku od 0 do 5 rokov. Priebeh ochorení bol u niektorých komplikovaný a konkrétne podľa RÚVZ Nitra sa choroba skomplikovala u 66 osôb. Z toho 40,9 percent tvoril zápal prínosových dutín, 7,6 percent zápal pľúc a 51,6 percent zápal stredného ucha.

Ochorenia svojich pacientov hlásilo až 66 percent praktických lekárov pre deti a dorast a 53 percent lekárov pre dospelých.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X