Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
PREŠOV: Nábrežná komunikácia
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
PREŠOV: Nábrežná komunikácia Dnes napoludnie minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Ján Figeľ slávnostne uviedol do užívania úsek cesty prvej triedy Prešov - Nábrežná komunikácia, Privádzaè II. etapa v km 0,000-1,300 ul. Obrancov mieru-ul.Škultétyho. Táto cesta odbremení preaženú Ulicu 17. novembra a zrýchly prejazd Prešovom. Prešov, 3.jún 2011. Foto: SITA/Viktor Zamborský
2. augusta 2013 Správy Nitra od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Ilustračné: SITA/AP

V Trnavskom a Nitrianskom kraji sa zvýšila bezpečnosť ciest I. triedy

Slovenská správa ciest (SSC) ukončila 31. mája 2013 realizačné práce na projekte Eliminácia bezpečnostných rizík na cestách I. tried v trnavskom a nitrianskom regióne. Ten bol zameraný na zavedenie pasívnych prvkov bezpečnosti, odstránenie známych alebo predvídateľných bezpečnostných rizík a obnovu prvkov zaručujúcich viditeľnosť a prehľadnosť cestnej premávky.
Pri určovaní rozsahu projektu sa prihliadalo na odborné názory súdnych znalcov, ako aj odborníkov v oblasti bezpečnosti cestnej premávky. „Potenciálne riziká boli vyhodnotené nielen vo vzťahu ku kritickým nehodovým lokalitám, ale vzhľadom na charakter cieľa projektu aj na ostatnú cestnú sieť ciest I. triedy,“ informovala Barbora Huláková z kancelárie generálneho riaditeľa SSC.
Cieľom doplnenia dopravného značenia a zariadení a záchytných systémov je podľa nej najmä odstránenie nehodových lokalít, zlepšenie kvality a zjazdnosti ciest I. triedy, skvalitnenie protišmykových vlastností vozovky či dlhodobej reflexnosti vodorovného dopravného značenia.
Opatrenia však mali takisto zvýšiť viditeľnosť zvislého dopravného značenia, zosúladiť staré dopravné značenia s novou legislatívou. Nainštalovali sa tiež moderné prvky pasívnej bezpečnosti, ako sú napríklad merače rýchlosti, teplomery, tlmiče nárazov či aktívne dopravné gombíky na priechodoch pre chodcov.
Náklady na stavebné práce v rámci projektu predstavovali sumu presahujúcu 27,930 milióna eur. Projekt bol financovaný zo zdrojov Európskej únie (EÚ), pričom prostredníctvom Operačného programu Doprava (OPD) sa poskytli zdroje vo výške 85 % celkových nákladov. Príspevok zo štátneho rozpočtu SR tvoril 15 %.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X