Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
foto1
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
8. júna 2014 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTrafačka Trafačka

V Trafačke si cez víkend budete môcť vyrobiť vtáčie búdky a kŕmidlá

Občianske združenie Galéria Trafačka pozýva na sériu letných remeselných dielní, ktoré formou zážitkového vzdelávania ponúknu deťom osvojenie pôvodných remeselných techník a prispejú tak k oživeniu ľudových tradícií v meste. Prvá remeselná dielňa, venovaná výrobe vtáčích búdok a kŕmidiel sa bude konať v sobotu 14.júna 2014 od 10-tej hodiny na dvore pred Trafačkou.

Remeselné dielne ponúknu školám a voľnočasovým centrám bezplatnú možnosť doplniť praktické aktivity do vyučovacích osnov a vymeniť atmosféru formálnej triedy za príjemné prostredie pred Trafačkou, ktorá je zároveň historickou budovou a fotogalériou. Deti si vyskúšajú remeselné techniky, ktoré postupom času stále viac a viac zanikajú zo života mestských detí a spoznajú tak naše slovenské tradície.

foto3

Remeselnou dielňou budú sprevádzať majstri hornej Nitry: Igor Prilinský, ktorý sa plne venuje umeleckému spracúvaniu dreva, je aktívnym výrobcom ÚĽUV -u v oblasti pastierskeho umenia a fujár a Martin Patuš, ktorý sa venuje práci s drevom so zameraním na umelecko-remeselné spracúvanie dreva. Praktická časť bude spestrená aj hravou prednáškou o danej problematike s Marekom Mnerkom, predsedom Slovenského zväzu ochrancov prírody a krajiny v Prievidzi.

foto2

Počas celého dňa budú pre deti a rodičov pripravené sprievodné aktivity, hry a grilovačka.

Druhá zo série remeselných dielní sa bude konať v sobotu 26.júla 2014 od 10-tej hodiny a bude venovaná výrobe drevených lyžíc, píšťaliek a košíkov.

leták_remeselné dielne – zmenš.

Projekt je podporený Nitrianskou komunitnou nadáciou z finančných prostriedkov Mesta Nitra a z Európskeho sociálneho fondu ako súčasť národného projektu KomPrax – Kompetencie pre prax, ktorý organizuje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Galéria Trafačka, zrekonštruovaná budova bývalej transformátorovej stanice je nový priestor pre fotografiu, ktorú založil nitriansky fotograf František Kolář. Výstavný priestor v prízemí trafostanice je myšlienkovo prepojený s podkrovím budovy, kde sa nachádza ateliér. Výstavy, kurzy, koncerty, semináre a komunitné podujatia sú hlavným smerovaním galérie.

Viac informácií na www.trafacka.sk.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X