Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
V Nitre sa budú poplatky za parkovanie vybera aj naïalej. Keïže daò za doèasné parkovanie vypadla k 1. januáru zo zákona o miestnych daniach, mesto vyriešilo problém šalamúnsky. Výber parkovného presunie na svoju príspevkovú organizáciu Mestské služby, ktorá je oprávnená podnika. Tá odvedie štátu z vybraných peòazí 19-percentnú daò z pridanej hodnoty. Poèet spoplatnených parkovísk chce mesto v budúcnosti ešte rozšíri. Nitra, 15. január 2008.
ilustračné: SITA
30. októbra 2015 Správy Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2015

V Starom Meste spoplatnia parkovanie na ďalších uliciach

Poslanci schválili, že platiť sa bude aj na parkovisku pri Triede Andreja Hlinku na Wilsonovom nábreží

NITRA 30. októbra – Mesto Nitra rozšírilo spoplatnené parkovanie v Starom Meste o ďalšie ulice. Poslanci schválili, že platiť sa bude aj na parkovisku pri Triede Andreja Hlinku na Wilsonovom nábreží. Spoplatnenie sa týka aj blízkeho výjazdu a zadarmo sa nebude dať zaparkovať už ani na uliciach Spojovacia a Smetanova. Parkovné sa bude vyberať od pondelka do piatku od 8:00 do 16:00 a v sobotu od 8:00 do 12:00. „Tieto komunikácie boli v minulosti zjednosmernené a tým boli vytvorené možnosti legálneho parkovania. Návrh na spoplatnenie a tým reguláciu parkovania bol na podnet občanov,“ píše sa v materiáli, ktorý schválili mestskí poslanci.

V Nitre je spoplatnené parkovanie prakticky v celom širšom centre mesta. Ulice sú rozdelené do dvoch okruhov podľa výšky parkovného. V prvom okruhu je 13 ulíc a platí sa tam 50 centov za hodinu a euro za každú ďalšiu začatú hodinu. V druhom okruhu, kde sa platí 20 centov a za každú ďalšiu začatú hodinu 50 centov, je spolu 33 ulíc.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X