Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Philippines Typhoon
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
New-born baby Bea Joy is held by relative Michelle Satur after her mother Emily Ortega, 21, gave birth in an improvised clinic at Tacloban airport Monday Nov. 11, 2013 in Tacloban city, Leyte province in central Philippines. Bea Joy was named after her grandmother Beatrice, who was missing following the onslaught of typhoon Haiyan. Ortega was in an evacuation center when the storm surge hit and flooded the city. She had to swim to survive before finding safety at the airport. (AP Photo/Bullit Marquez)
2. marca 2015 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sknitra.sk ilustračná: SITA

Minulý rok sa v Nitre narodilo 1 921 detí. Tieto mená boli najobľúbenejšie.

V roku 2014 sa v nitrianskej pôrodnici narodilo 1921 detí, čo je o 5 viac ako v roku 2013, informuje stránka mesta.

Z celkového počtu detí bolo 949 chlapcov a 972 dievčat. Čo sa týka viacpočetných pôrodov, na svet prišlo 27 dvojčiat, z toho 10-krát dvaja chlapci, 8-krát dve dievčatá a 9-krát zmiešané páriky dvojčiat. Ako informuje stránka nitra.sk, najobľúbenejšími mužskými menami v r. 2014 boli Adam (48), Matúš (44) a Filip (37). V desiatke najčastejšie vyberaných mužských mien sú ešte Matej, Lukáš, Jakub, Samuel, Tomáš, Peter a Oliver. Rebríček popularity ženských mien vedú Ema (39), Hana (36) a Nina (33).  Desiatku obľúbených mien uzatvárajú Sofia, Nela, Natália, Laura, Viktória, Michaela a Kristína.

Rodičia svojim deťom dávali aj mená, ktoré nie sú v slovenskom kalendári a to – z mužských mien – Dorian, Taylor, Alessio, Ricardo, Leonardo a zo ženských mien – Solomia, Evelyn, Jasna, Brenda, Carla, Emily, Shania, Sarita, Chelsea, Selin a Kvetana.

Z celkového počtu novorodencov dostalo 44 detí, z toho 21 chlapcov a 23 dievčat, po dve krstné mená. Zo zdvojených mien nám matrika poskytla tieto mužské mená: José Sebastian, Ján Ivo, Tadeáš Martin, Alex Taylor, Juan David, Simon Andrej, Vladimír Marcus a ženské mená Elizabeth Sára, Mária Lujza, Ema Vivien, Mária Sharon, Mia Pauline, Olívia Maxine. Jedno dievčatko dostalo až tri mená a to Aliyah Eva Elizabeth.

V r. 2014 nitrianska matrika evidovala 434 uzavretých manželstiev, čo je o 5 menej ako v r. 2013. Z celkového počtu sobášov bolo 228 uzavretých cirkevne a 206 na civilnom sobáši. Mimo obradnej siene bolo 16 sobášov. S cudzím štátnym príslušníkom bolo uzavretých 23 sobášov.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X