Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Msu nitra maps.google.sk_.jpg
ilustračné: maps.google.sk
16. mája 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

V rámci grantového programu Mením svoje mesto si 12 projektov prerozdelí 50-tisíc eur

Dvanásť projektov z dielne občanov si rozdelí 50-tisíc eur od mesta Nitra. Víťazné projekty nového grantového programu Mením svoje mesto vybrali hlasovaním samotní obyvatelia. Program vypísala Nitra v spolupráci s Nitrianskou komunitnou nadáciou s cieľom motivovať ľudí k participácii na rozvoji mesta, v ktorom žijú. Maximálny grant na jeden projekt je 5 000 eur.

Odborná komisia posunula do druhého kola 24 nápadov občanov, z toho 21 v kategórii Verejné priestory a tri v kategórii IT aplikácie. Za tie mohli potom hlasovať obyvatelia prostredníctvom stránky www.mmm.nitrasmart.sk, pričom každý mohol odovzdať len jeden hlas.

Ruky či lavičky

Najviac hlasov, až 886, dostal projekt Ukážková prírodná záhrada v areáli Základnej školy Kniežaťa Pribinu. Druhý najúspešnejší bol zámer návratu sochy Ruky od nitrianskeho sochára Tibora Bártfaya na verejné priestranstvá sídliska Chrenová. Tretí v počte získaných hlasov bol projekt Zábavné lavičky, ktorého cieľom je zatraktívniť park, nábrežie rieky Nitry, prípadne vybrané ulice vtipnými lavičkami, ktoré budú pomenované podľa slávnych rodákov z Nitry. Grant dostane aj projekt zatraktívnenia prírodného prostredia Botanickej záhrady v Nitre, Komunitné kompostovisko, projekty Zoberme školu na vzduch a projekt Ostrovy života v meste Nitra. Na Spojovacej ulici vznikne vďaka grantu detský park, pri Slovenskej poľnohospodárskej univerzite bude oddychová zóna a fontána pred súdom zmení svoj vzhľad.

V kategórii IT riešenia uspeli dva projekty – iNitra a Zelené mesto. Výsledkom prvého z nich bude aplikácia, ktorá zjednoduší obyvateľom i návštevníkom Nitry orientáciu v ponuke športových a kultúrnych zariadení a udalostí v meste Nitra. Zelené mesto je webová aplikácia, ktorá umožní obyvateľom podieľať sa na výsadbe zelene v meste. Pomocou webu alebo smartfónu bude môcť každý označiť miesto, kde by si prial vysadiť strom. Všetky podporené projekty sa budú realizovať od 16. mája do 15. novembra.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X