Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mestská polícia dohliada na bezpečnosť
Foto: ilustračné, archív NitraDen.sk
8. januára 2019 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

V prvom týždni nového roka riešili hliadky mestskej polície v uliciach Nitry mnohé prípady, medzi nimi aj tieto

Mestská polícia v Nitre nezaháľala ani počas prvého týždňa nového roka. Ako vyplýva z týždenného hlásenia nitrianskej polície, v meste pod Zoborom sa dialo napríklad aj toto.

Polícia sa nenudila ani počas prvých hodín nového roka, ako uviedla vo svojej správe, operátor mestského kamerového systému spozoroval na Svätoplukovom námestí osobu, ktorá úmyslene prevrhla a poškodila prístrešok určený na občerstvenie.

Ako ďalej informovala nitrianska mestská polícia, páchateľom bol 24-ročný muž z Nitry, ktorého hliadka predviedla na útvar mestskej polície za účelom zistenia totožnosti. Následne bol mladý muž odovzdaný príslušníkom Policajného zboru Slovenskej republiky. Dôvodom bolo to, že mladík nebol kvôli opitosti schopný vypovedať a na mieste nebolo možné zodpovedne kvantifikovať výšku spôsobenej škody.

“Hliadka policajného zboru si prípad aj s totožnosťami svedkov udalosti a záznamom z kamerového systému prevzala do svojej kompetencie,“ vysvetlila na záver nitrianska mestská polícia.

K ďalším prípadom, ktoré sa odohrali počas minulého týždňa, patril aj ten s občianskym preukazom. Podľa slov Mestskej polície v Nitre na Petzwalovej ulici počas riešenia prestupku nechal mestským policajtom priestupca svoj občiansky preukaz a z miesta odišiel.

„Hliadka mestskej polície priestupok doriešila a občiansky preukaz odovzdala na obvodnom oddelení policajného zboru. O tomto postupe príslušníci mestskej polície informovali aj priestupcu, tiež o mieste, kde si občiansky preukaz môže prevziať,“ uviedli nitrianski policajti.

V novom roku sa našiel aj poctivý nálezca, ktorý našiel bankomatovú kartu. Ako napísala Mestská polícia v Nitre na svojej webovej stránke, príslušníci prijali od občana bankomatovú kartu ČSOB, ktorú našiel ležať na chodníku, konkrétne na Damborského ulici.

Ako doplnila polícia, poctivý nálezca ju odovzdal na útavre metskej polície na Cintorínskej ulici, kde operačný príslušník následne zistil totožnosť majiteľa karty. Toho taktiež informoval o náleze a vyzval ho, aby si pre svoj stratený majetok prišiel na útvar nitrianskej mestskej polície. Ako na záver uviedla polície, majiteľ si bankomatovú kartu neskôr na útvare prevzal.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X