Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nemocnica budovy_franophoto_nitraden.jpeg
ilustračné: franophoto, © NitraDen.sk
5. decembra 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

V prípade smrti chlapčeka odvolali v nemocnici primárku aj námestníčku

V súvislosti s úmrtím trojročného chlapčeka Sebastiána Zajaca, ktorý zomrel začiatkom tohto roka, už prišli prvé postihy voči zamestnancom Fakultnej nemocnice (FN) Nitra. O svoje posty prišli ešte v novembri primárka detského oddelenia Silvia Labovská a námestníčka pre ošetrovateľstvo Angelika Bahíková, a to na pokyn lekára Nitrianskeho samosprávneho kraja Ľubomíra Ševčíka, ktorý vykonal v nemocnici dozor.

Nemocnica to komentovať nechce. Zhruba pred týždňom hovorkyňa nemocnice Tatiana Timková uviedla, že „nemocnica zatiaľ nevyvodila žiadne dôsledky voči zdravotnému personálu. Tie vyvodí až po prešetrení prípadu externým znalcom“. V súčasnosti nemocnica zaujala stanovisko, že k prípadu sa už nebude vyjadrovať. „Vzhľadom na invektívy a útoky na zamestnancov FN Nitra na sociálnych sieťach a žiadosti rodiny nebude FN Nitra poskytovať žiadne ďalšie informácie médiám v prípade Zajac,“ uviedol generálny riaditeľ nemocnice Kamil Koleják.

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou nedávno rozhodol, že nitrianska nemocnica má zaplatiť pokutu 8 500 eur. „Úrad zistil pochybenia pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti, neboli včas vykonané všetky zdravotné výkony na zabezpečenie účinnej liečby s cieľom zlepšiť zdravotný stav maloletého pacienta,” uviedla v novembri hovorkyňa úradu Andrea Pivarčiová. Prípad posudzovali aj prizvaní konzultanti zo špecializačných odborov pediatria, pediatrická intenzívna medicína a ošetrovateľstvo. Úrad pre dohľad zároveň zistil aj nedostatky vo vedení zdravotnej dokumentácie, ktoré postúpil na prešetrenie Ministerstvu zdravotníctva SR a Nitrianskemu samosprávnemu kraju.

Sebastiána hospitalizovali v januári vo Fakultnej nemocnici v Nitre pre cukrovku. Po náhlom zhoršení zdravotného stavu ho museli oživovať a previezli ho do Bratislavy, kde mu už nedokázali pomôcť. Rodičia od začiatku vinia zo smrti svojho syna zdravotnícky personál nitrianskej nemocnice.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X