Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Ponitrianske muzeum vystavy mapy.jpg
Ilustračná foto: www.google.com
6. júna 2019 Správy NitraPR od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

V ponitrianskom múzeu bude výstava diel ľudí s rôznym stupňom postihnutia

Do Ponitrianskeho múzea prichádza výstava Dobrý deň, Nitra a Deň krivých zrkadiel.

Tvoriví ľudia s rôznym stupňom postihnutia predstavia svoje výtvarné a ručné práce na výstave s názvom Dobrý deň, Nitra. Tá bude slávnostne otvorená v stredu 12. júna o 13.00 hod. v priestoroch Ponitrianskeho múzea v Nitre.

Už 14. rok, 12. júna, zaznie na Slovensku motto: „Sme iní, no nie horší. Dovoľte nám ísť s vami, nie vedľa vás.“ Tento deň je Dňom krivých zrkadiel, ktorý je venovaný ľuďom s mentálnym postihnutím. Počas tohto dňa prezentujú svoje schopnosti v oblasti umenia, ručnej práce i komunikácie. Na pešej zóne pred Ponitrianskym múzeom sa v stredu 12. júna v čase od 9.00 do 12.00 hod. taktiež predstavia so svojimi výrobkami, spevom, tancom i divadelnými scénkami ľudia s mentálnym postihnutím z Nitrianskeho kraja.

Aj vy si budete môcť zakúpiť drobné predmety, výšivky, batiky, ozdoby, textilu i drôtu. Kúpou týchto predmetov potešíte nie len seba, ale aj predávajúcich. Deň krivých zrkadiel vrcholí o 13.00 hod. vernisážou výtvarných a ručných prác v Ponitrianskom múzeu, počas ktorej budú ocenení i autori najlepších prác. Výstava potrvá do 30. júna.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X