Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ZDRAVOTNÍCTVO: Striekaèka
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ILUSTRAÈNÁ SNÍMKA Striekaèka, Injekèná striekaèka, drogové závislosti a Centrum pre lieèbu drogových závislostí. Z Centra pre lieèbu drogových závislostí si ludia môžu deòne vzia tri striekaèky bez povinnosti meni za použité kusy. Bratislava, 28. december 2007. Foto: SITA/Michal Burza
24. júna 2013 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 Ilustračné: SITA/AP

V Nitrianskom kraji zlikvidujú odpad narkomanov

NITRA 24. júna  – Voľne pohodený infekčný materiál od narkomanov budú likvidovať v Nitre, Trnave a Seredi. Pracovníci Združenia STORM z Nitry vyjdú do ulíc pri príležitosti medzinárodného dňa boja proti drogám a obchodovaniu s nimi 26. júna.

Mottom tohtoročného medzinárodného dňa je „Sprav si zdravie ako životnú prioritu, nie drogu.“ Úrad OSN pre drogy a kriminalitu sa svojou tohtoročnou kampaňou sústreďuje na zvyšovanie povedomia o nebezpečnosti užívania nových psychoaktívnych drog najmä medzi mladými ľuďmi.

Ako agentúru SITA informovala Andrea Hugáňová zo Združenia STORM, pracovníci združenia si plne uvedomujú závažnosť rizík, ktoré vznikajú užívaním drog nielen pre samotných užívateľov, ale aj pre ich okolie. Zberom a bezpečnou likvidáciou pohodeného infekčného materiálu chcú chrániť verejné zdravie obyvateľov a upozorniť na riziká krvou prenosných ochorení. Zároveň budú poskytovať informácie o týchto ochoreniach a o správnom postupe pri manipulovaní s infekčným materiálom. Zberné nádoby na tento typ odpadu sponzorovali firmy.

Združenie STORM sa od roku 2003 venuje primárnej a sekundárnej prevencii drogových závislostí, práci s mládežou, individuálnemu a rodinnému poradenstvu a osvetovej činnosti. Pôsobí v mestách Nitra, Sereď a Trnava. Je jedinou organizáciou v Nitrianskom aj Trnavskom kraji, ktorá poskytuje sociálne služby založené na filozofii znižovania rizík.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X