Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected] / 0918 378 828
POLÍCIA: Drogy, pervitín
ilustračné: SITA
13. júna 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skNCZI, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

V Nitrianskom kraji sa z drogovej závislosti liečil aj maloletý chlapec

Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) zverejnilo štatistku za uplynulý rok (2015), ktorá sa týka drogovej závislosti.

Podľa nej bolo liečených užívateľov drog v Nitrianskom kraji 266. V Nitre majú liečení užívatelia stúpajúcu tendenciu, zatiaľ čo v roku 2014 ich bolo 59, za vlaňajšok sa liečilo 68 užívateľov.

V Nitrianskom kraji sa nevyhol liečbe ani maloletý chlapec, ktorého vek nepresiahol 14 rokov. Najpočetnejšiu skupinu liečených však tvorili muži vo vekovej kategórií od 25 do 29 rokov, liečilo sa ich 61.

Žien z nášho kraja, ktoré podstúpili liečbu, bolo celkovo 42. Najpočetnejšiu skupinu tvorila aj v tomto prípade veková kategória od 25 do 29 rokov. V Nitrianskom kraji sa liečili aj dve ženy, ktorých vek presiahol 55 rokov.

K drogám, ktoré brali užívatelia z Nitrianskeho kraja, patril kokaín, pervitín, heroín, buprenorfín, konope. Užívatelia sa nevyhli ani extáze, hypnotikám, sedatívam, prchavým látkam, kombinovaným psychoaktívnym drogám či iným omamným látkam.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X