Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zlata promocia diplomy symbolicky spu.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: uniag
24. júna 2019 Zaujímavosti od NitraDen.skUNIAG Diskusia()

V nitrianskej univerzite sa konala zlatá promócia absolventov, tí ukončili štúdium pred 50 rokmi

Podujatie otvoril prorektor, ktorý zdôraznil dôležitosť väzby medzi absolventmi a celou univerzitou.

Zlatá promócia absolventov Vysokej školy poľnohospodárskej v Nitre sa uskutočnila v aule Slovenskej poľnohospodárskej univerzity. Zúčastnili sa jej absolventi, ktorí ukončili štúdium v roku 1969. Šlo už o historicky druhú zlatú promóciu na univerzite.

Po úvodnom príhovore prorektora, ktorý nezabudol spomenúť dôležitosť tohto podujatia, sa dostal k slovu jeden z absolventov. Podľa jeho slov sa školu podarilo zo 660 študentov úspešne ukončiť štúdium 465. Ako jubilejný absolvent uviedol, ich generácia patrí k tej šťastnej povojnovej, ktorá nezažila vojnu, vyrastala a tvorila v období socialistickej veľkovýroby a zúčastňovala sa na hnutí za socializmus s ľudskou tvárou.

Podujatie pokračovalo odovzdaním zlatých diplomov a na záver slávnostné podujatie, počas ktorého si jubilujúci absolventi dôstojne pripomenuli jeden zo svojich najdôležitejších okamihov života, obohatil svojím vystúpením Folklórny súbor Zobor.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X