Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Borinka multigeneracna zona nadacia grant pomoc.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Multigeneracna zona
22. marca 2019 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

V nitrianskej mestskej časti Čermáň vznikne nová Multigeneračná zóna, ktorá nielen že spojí seniorov s obyvateľmi, ale aj skrášli miestny park

Víťazný projekt z Nitry má za cieľ búrať bariéry medzi seniormi z domova dôchodcov a obyvateľmi mestskej časti Čermáň.

V rámci programu Nadácie VÚB Zamestnanecké granty vybrala hodnotiaca komisia zložená z expertov v oblasti rozvoja komunitného života na Slovensku 21 víťazných projektov. Spoločne všetky projekty získali grantové príspevky v celkovej výške takmer 30-tisíc eur na realizáciu dobrých nápadov v regiónoch. V Nitrianskom kraji bol podporený projekt Zariadenia sociálnych služieb „Borinka“ v Nitre.

Je povzbudzujúce sledovať, že zmysel pre občiansky aktivizmus a chuť prinášať zlepšenia do vzájomného spolužitia sú vlastné nielen čoraz väčšej skupine obyvateľov Slovenska, ale aj našim kolegom a kolegyniam. Opäť nás príjemne prekvapilo množstvo ľudí, ktorí sa do tohto kola našej zamestnaneckej grantovej schémy prihlásili so svojimi nápadmi na verejnoprospešné, kultúrne či osvetové aktivity stmeľujúce priateľov, susedov aj celé komunity,“ hovorí Alexander Resch, predseda správnej rady Nadácie VÚB a dodáva, že svoje návrhy projektov predložilo spolu 227 organizácií.

Slide4.jpg
Borinka

O grantový príspevok sa mohli uchádzať mimovládne organizácie, školy, centrá voľného času aj miestne samosprávy. Vo vypracovaných projektoch sa autori najčastejšie venovali plánom na zveľadenie a revitalizáciu verejných priestranstiev a tiež inovatívnym nápadom, ktorých zmyslom je šíriť osvetu, kultúru, tradície a myšlienky dobrých susedských vzťahov v komunitách. Veľa žiadostí sa týkalo aj rôznych ekologických aktivít v mestách a obciach.

V rámci Nitrianskeho kraja získalo z grantu financie nitrianske Zariadenie sociálnych služieb „Borinka“. Jeho projekt s názvom „Multigeneračná zóna“ má za cieľ búrať bariéry medzi seniormi z domova dôchodcov a obyvateľmi mestskej časti Čermáň. Snahou je integrovať klientov zariadenia do sídliskových komunít a zveľadiť tu pre širokú verejnosť aj miestny park. V parku bude priestor pre záhradný šach, lavičky, osadené tu budú aj nové smetné nádoby.

Slide3.jpg
Multigeneracna zona
Slide6.jpg
Multigeneracna zona

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X