Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
PREŠOV: Veèerný beh
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Druhá v kategórii žien Barbora Zákršmidová z Obal servis Košice (vľavo) a víťazka Slávka Pavúková z ObÚ Proč. V Prešove sa uskutočnil 48. ročník najstaršieho bežeckého podujatia na Slovensku Večerný beh Prešovom. Súčasťou VBP boli aj preteky na kolieskových korčuliach. Prešov 7. mája 2008 Foto: SITA/Viktor Zamborský
3. júna 2014 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTASR Ilustračná: SITA/AP

Na Svätoplukovom námestí odštartuje Beh pre život!

Nitra 4. júna – Do boja proti detskej obezite sa pustia účastníci tohtoročného Behu pre život, ktorý štartuje v sobotu 7. júna na Svätoplukovom námestí v Nitre. Výťažok zo siedmeho ročníka charitatívneho behu bude využitý v rámci edukačných aktivít zameraných na vzdelávanie a prevenciu pred obezitou a nezdravým životným štýlom u detí či mladých ľudí. Patrónmi behu pre Nitru sú v tomto roku herec Juraj Hrčka a automobilový pretekár Martin Koiš.

Zo štartovného a finančných darov Slovenská nadácia srdca, ktorá je spolu s Nadáciou Tesco organizátorom behu, pripraví putovný projekt pre 25 základných škôl po celom Slovensku zameraný na zdravý životný štýl. „Až 12 percent detí v školskom veku je obéznych a tempo pribúdania týchto detí sa zrýchľuje. Vyzbierané prostriedky pomôžu osvete a prevencii detí či mladých ľudí pred obezitou a následnými zdravotnými ťažkosťami. Zároveň podporia prácu odborníkov s ich rodičmi,“ skonštatoval správca Nadácie Tesco Michal Dyttert. S edukáciou mladých ľudí je podľa odborníkov potrebné začať už v ranom školskom veku. Problémy s vysokou hladinou cholesterolu majú práve deti a ich počet narastá. „Približne polovica detí vo veku 11 až 12 rokov na Slovensku má vyššiu hladinu cholesterolu, ako je odporúčaná hodnota u detí,“ povedal Gabriel Kamenský, správca Slovenskej nadácie srdca.

Beh pre život je charitatívno športové podujatie pre bežcov i nebežcov, ktorí môžu štyri kilometre dlhú trať prebehnúť alebo prejsť. Za šesť rokov sa do podujatia zapojilo 58.043 ľudí. Z vyzbieraných 331.863 eur sa zakúpilo šesť prístrojov na výskum rakoviny, ktoré v súčasnosti pomáhajú pacientom. V Nitre absolvovalo vlani 4,2 kilometra dlhú trasu 1960 ľudí a podarilo sa vyzbierať 7285 eur.

Trasa Behu pre život

Horizon33_2014-6-3_12-50-21

Program

8.30 začiatok registrácie a prezentácie účastníkov
9.30 začiatok programu, otvorenie šatní a úschovne osobných vecí
9.30 preteky lezúňov
10.00 atletika pre deti
10.00 ukončenie registrácie a prezentácie účastníkov
10.30 ŠTART Detského behu
10.45 spoločná rozcvička pred štartom
10.55 slávnostné príhovory
11.00 ŠTART Tesco Behu pre život
12.00 slávnostné vyhlásenie výsledkov, losovanie tomboly o vecné ceny
13.00 záver podujatia

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X