Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nová cyklotrasa v Devínskej Novej Vsi
Èas cyklotrasy Na hriadkach, ktorú si môže bratislavská verejnos v sobotu v rámci otvorenia cyklistickej a turistickej sezóny 2006 vyskúša v Devínskej Novej Vsi. Nová cyklotrasa vedie od ulice Bukovèana po ulicu Na Hriadkach. foto: SITA/¼udovít Vaniher
4. apríla 2014 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDen.sk© TASR Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Ilustračné: SITA/AP

V Nitre sa začalo s výstavbou ďalších cyklotrás popri rieke

Nitra 4. apríla – Mesto Nitra začalo s výstavbou nových cyklotrás vedúcich popri rieke Nitra. Jedna z budovaných cyklotrás povedie od mosta pri futbalovom štadióne popri parku na Sihoti po Vodnú ulicu, druhá od Univerzitného mosta  po Priemyselnú ulicu pod Kalváriou. Výstavba cyklotrás by mala byť ukončená do konca septembra tohto roka.

Sieť cyklistickej dopravy na území mesta tvorí v súčasnosti podľa Nitrianskeho informačného systému 12 kilometrov cyklotrás. V budúcnosti by sa mala táto sieť rozšíriť o ďalších 28 kilometrov. V meste sa nachádzajú dva druhy cyklotrás, plnohodnotné cyklotrasy a cyklotrasy v polprofile. Plnohodnotné cyklotrasy sú určené výlučne pre bicykle či kolieskové korčule, nachádzajú sa v mestskom parku na Sihoti a popri rieke Nitra v úseku okolo skeletu OC City Park.

Cyklotrasa v polprofile je chodník pozostávajúci z asfaltovej časti a zámkovej dlažby, kde má asfaltová časť slúžiť prednostne pre cyklistov a korčuliarov a zámková dlažba pre chodcov. Takéto cyklotrasy sú vybudované popri rieke Nitra, na sídlisku Klokočina, Chrenová a na Predmostí pod Zoborom.

Plánované cyklotrasy by mali spojiť Golianovu ulicu s Partizánskou, Golianovu s Hviezdoslavovou, Staré mesto–Horné Krškany–Dolné Krškany, Mlynárce s Klokočinou, Chrenovú s Janíkovcami, Dražovce s mestským parkom. Pre náročnejších by mala byť vybudovaná trasa zo sídliska Klokočina cez lesopark Borina popri cintoríne k okružnej križovatke Hollého v smere do centra mesta. Pribudnúť by mala aj cyklotrasa Chrenová-Kalvária.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X