Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. marca 2014 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o. Ilustračné: SITA/AP

V Nitre sa plánuje založenie coworkingového centra – Coworking Place Nitra

Coworking je štýl práce a podnikania v netypickom prostredí, ktoré jednotliví pracovníci zdieľajú s ďalšími nezávislými kolegami.

V neformálnej kancelárií sa stretávajú ľudia, ktorí zvyčajne pracujú na voľnej nohe, ale aj celé tímy či podnikatelia, ktorí sa rozhodli vymeniť samotu vlastných kancelárii či home office za prácu na mieste, na ktorom sa budú stretávať s inými ľuďmi pracujúcimi nezávisle od nich. Toto chce poskytnúť Coworking Place Nitra.

Ľudí v takejto neformálnej kancelárii nespája spoločný zamestnávateľ, ale chuť pracovať v komunite, a v porovnaní s home office je veľkou výhodou coworkingu to, že sa tu ľudia môžu sústrediť len na prácu a nerozptyľujú ich žiadne domáce povinnosti.

Coworkingové centrá lákajú ľudí na voľnej nohe, či celé tímy marketérov, programátorov, novinárov, či dizajnérov svojou príjemnou atmosférou a možnosťou socializácie. Ľudia si tu môžu navzájom pomáhať, a tak vznikajú nové nápady. Navyše sa zvyšuje ich pracovný výkon, pretože mnohí coworkeri tvrdia, že keď vidia ostatných ľudí pracovať, majú chuť pracovať aj oni.

Veľkým prínosom coworkingu je, že sa tam organizujú rôzne workshopy, podujatia a prednášky pre študentov a účastníkov coworkingu. Na takýchto prednáškach sa zvyčajne ľudia z praxe delia o svoje skúsenosti, prípadne prinášajú coworkerom cenné rady.

Benefitov, ktoré coworkingové centrá ponúkajú, je mnoho, a tak bude vznik takéhoto projektu v Nitre nepochybne prínosom pre mnohých pracovníkov na voľnej nohe. Okrem toho tento priestor môže byť inšpiráciou pre nezamestnaných, ktorí sa tu môžu stretnúť s ľuďmi, s ktorými by mohli spolupracovať.

Link na facebook skupinu Coworking Place Nitra

https://www.facebook.com/groups/1394706994130763/

Facebook stránka: https://www.facebook.com/coworking.place.nitra

V Bratislave fungujú úspešne coworkingové centrá ako napríklad Connect Network alebo The Spot.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X