Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
V Nitre sa budú poplatky za parkovanie vybera aj naïalej. Keïže daò za doèasné parkovanie vypadla k 1. januáru zo zákona o miestnych daniach, mesto vyriešilo problém šalamúnsky. Výber parkovného presunie na svoju príspevkovú organizáciu Mestské služby, ktorá je oprávnená podnika. Tá odvedie štátu z vybraných peòazí 19-percentnú daò z pridanej hodnoty. Poèet spoplatnených parkovísk chce mesto v budúcnosti ešte rozšíri. Nitra, 15. január 2008.
ilustračné: SITA
12. februára 2014 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 Ilustračné: SITA/AP

V Nitre pripravujú nový spôsob parkovania pred úradmi!

NITRA 12. februára – Už čoskoro sa zmení spôsob parkovania pred mestským aj okresným úradom v Nitre. Parkovacie plochy sú zadarmo a ľudia tu často zaparkujú svoje auto aj na celý deň a odídu do práce alebo na nákupy do mesta. Klienti úradov potom nemajú kde parkovať.

„Nechodím sem často, ale ešte sa mi nestalo, že by som na prvýkrát našiel miesto a minulý týždeň som dokonca musel parkovať až v obchodnom centre a prejsť sem peši,“ povedal 35-ročný Nitran, ktorý chcel zaparkovať pre mestským úradom. Vedenie mesta o probléme vie a pripravuje zmenu. „Možno už do mesiaca alebo dvoch tu osadíme parkovaciu rampu a klienti úradu budú mať určitý čas parkovanie zadarmo a potom každú ďalšiu hodinu spoplatníme,“ informoval prednosta Mestského úradu v Nitre Igor Kršiak.

Podobný krok pripravujú aj pred okresným úradom, ale keďže parkovisko im nepatrí, musia dohodnúť podmienky s vlastníkom, ktorým je mesto. „My sme im ponúkli možnosť prenájmu tejto plochy, kde si môžu určiť spôsob parkovania, a ďalšiu voľnú plochu by mohli ich úradníci využívať napríklad aj na nefunkčnom ihrisku vedľa Centra voľného času Domino. Je tu priestor pre približne 30 áut,“ dodal Kršiak.

Prednosta Okresného úradu v Nitre Martin Nemky potvrdil, že chcú riešiť nedostatok parkovacích miest pred úradom a navrhli mestu aj riešenia. „Poslali sme im návrh na zriadenie parkovacieho automatu alebo na inštaláciu rampy, počkáme na stanovisko a podľa toho sa zariadime,“ uviedol Nemky.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X