Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NITRA: Otvorenie klientskeho centra ŠS
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
NITRA: Otvorenie klientskeho centra štátnej správy Prednosta okresného úradu Martin Nemky (vpravo), predseda vlády Robert Fico (vľavo) a minister vnútra Robert Kaliňák (v strede) počas otvorenia klientského centra štátnej správy v rámci reformy ESO pri Okresnom úrade Nitra. Nitra, 6. november 2013. Foto: SITA/Martin Havran
6. novembra 2013 Správy Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 SITA/AP

V Nitre otvorili prvé klientske centrum v rámci reformy štátnej správy!

Na Slovensku bude 89 takýchto centier, ktoré sa budú postupne otvárať od januára 2014

NITRA 6. novembra – Na okresnom úrade v Nitre dnes pilotne otvorili prvé klientske centrum, ktoré vzniklo v rámci reformy štátnej správy ESO. Na Slovensku bude 89 takýchto centier, ktoré sa budú postupne otvárať od januára 2014. Občania v Nitre už dnes nájdu na jednom mieste rôzne agendy, ktoré predtým zastrešovali rôzne úrady. K cestnej doprave, štátnemu občianstvu, katastru, živnostenskému podnikaniu, životnému prostrediu, pozemkovému a lesnému odboru, zmene mena a priezviska, osvedčovaniu listín a podpisov a dopravnému inšpektorátu postupne pribudnú aj ďalšie agendy. „Chceme tu mať ešte sociálny úrad, daňový úrad a ďalšie úrady, ktoré pôsobia v meste Nitra,“ povedal pri otvorení centra premiér Robert Fico. Za priehradkami pracuje 37 ľudí.

NITRA: Otvorenie klientskeho centra ŠS

Vládny program ESO je doposiaľ najväčšou plánovanou reformou štátnej správy od roku 1989. Reforma má priniesť úsporu financií a občanom jednoduchšie vybavovanie ich záležitostí na úradoch. V rámci nej vzniknú kontaktné administratívne miesta pre občanov, kde si budú môcť vybaviť svoje záležitosti na jednom mieste, a to kdekoľvek na Slovensku, nielen v okrese svojho trvalého bydliska. „Nechcel som veriť, ale rozhodnutím sústrediť miestnu štátnu správu do jednej budovy a umožniť ľuďom, aby si tu vybavili prakticky všetko, čo sa dá, sme len na prevádzkových nákladoch, ktoré normálne predstavovali 300-tisíc eur, ušetrili 200-tisíc eur,“ povedal Fico na margo nitrianskeho klientskeho centra. Podľa ministra vnútra Roberta Kaliňáka je cieľom postupne skracovať lehoty na vybavovanie rôznych agend, aby si občania mohli čo najviac z nich vybaviť na počkanie. Pri tých agendách, ktoré na počkanie nebudú, dostane občan od úradu esemesku s informáciou, že jeho žiadosť už je vybavená.

NITRA: Otvorenie klientskeho centra ŠS

K 1. januáru 2013 v Nitre zanikli tri štátne úrady – krajský školský úrad, krajský stavebný úrad a územná vojenská správa. Od 1. októbra zanikli obvodné úrady životného prostredia, obvodné pozemkové úrady, obvodné lesné úrady, obvodné úrady pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie a správy katastra. Zamestnanci o prácu neprišli. „Šesť lokalít sme presťahovali do jednej. Voľné budovy buď ponúkneme iným organizáciám, prípadne ich predáme, sú na to analýzy,“ povedal generálny riaditeľ sekcie verejnej správy ministerstva vnútra Adrián Jenčo. Ako ďalej dodal, do konca budúceho roka chcú otvoriť prevažnú väčšinu klientskych centier na Slovensku, čiže okolo 50.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X