Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bicykel pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com
25. marca 2019 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

V Nitre má súťaž Do práce na bicykli plnú podporu vedenia, odmení aj svojich zamestnancov

Vedenie mesta podporuje ekológiu, preto sa v plnej miere snaží podporiť celonárodnú súťaž Do práce na bicykli (DPNB).

Po celom Slovensku bude počas mája, presnejšie od 2. do 31., prebiehať už 6. ročník celonárodnej súťaže Do práce na bicykli. Cieľom súťaže je podporovať cyklistickú dopravu, pretože ide o najzdravšiu alternatívu, hlavne oproti tej automobilovej.

V Nitre kampaň začne 2. mája cykloraňajkami a to v rozmedzí od 7.00 do 10.00 hod. na Svätoplukovom námestí. Keďže nové vedenie mesta kampaň plne podporuje, taktiež sa zúčastní otváracej akcie. V meste sa do projektu zapája aj iniciatíva Rozbicyklujme Nitru!, Critical Mass Nitra a Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska v Nitre.

„Zapojením sa do súťaže Do práce na bicykli chceme vyjadriť plnú podporu ekologickým formám dopravných prostriedkov. S naším tímom riešime ako upraviť legislatívu a nastaviť podmienky tak, aby sa cyklistom v Nitre prepravovalo po meste rýchlejšie a bezpečnejšie. Vnímame dopravné problémy nášho mesta, snažíme sa minimalizovať dopad nedostatkov v zdedených cykloprojektoch a riešenie vidíme aj v podpore a propagácii takýchto kampaní,“ povedala na margo kampane viceprimátorka Michaela Hefková, ktorá je dlhoročnou aktivistkou iniciatívy Rozbicyklujme Nitru.

Cieľom je motivácia ľudí k ekologickejším spôsobom dopravy

DPNB bude prebiehať počas celého mesiaca a vyvrcholí 31. mája cyklojazdou mestom. Súťaž bude vyhodnotená počas prvého júnového týždňa a víťazi budú ocenení. Súčasťou nitrianskych aktivít bude prednáška s následnou diskusiou o takzvanej dobrej mobilite.

Je potrebné, aby sa jednotliví účastníci do kampane zaevidovali cez web. Registrácia pre tímy či jednotlivcov je otvorená. Súťažiaci budú počas celého mesiaca dochádzať do zamestnania na bicykli a budú si o tom viesť evidenciu v zmysle štatútu súťaže. Potrebné informácie o súťaži a o možnosti prihlásiť sa do nej nájdu záujemcovia na internetovej stránke Do práce na bicykli. V rámci Slovenskej republiky bude vyhodnotená najaktívnejšia samospráva a ďalšie dve v poradí. Zároveň bude na národnej úrovni vyhodnotená aj spoločnosť, v ktorej sa zapojil najväčší počet súťažiacich tímov,“ hovorí R. Šiška.

Hlavným zámerom kampane DPNB je podporovať ekologické myslenie ľudí, odľahčiť dopravu od áut, motivovať zamestnávateľov, aby budovali v sídlach svojich firiem vhodné podmienky pre zamestnancov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli a zároveň motivovali zamestnancov, aby viac využívali túto formu alternatívnej dopravy pri každodennom cestovaní do práce

Cyklisti sa môžu registrovať ešte do 18. apríla a samospráva mesta Nitry vyzýva občanov, firmy, spoločnosti a organizácie, aby sa zapojili do súťaže a svoj záujem nahlásili koordinátorovi súťaže Róbertovi Šiškovi na Mestskom úrade v Nitre.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X