Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Titulna foto eia.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
enviroportal.sk

V Nitre má pribudnúť zariadenie na zber odpadkov

Prevádzkovateľ z Veľkého Zálužia plánuje rozšíriť svoju podnikateľskú činnosť o prevádzku na zber odpadov v Nitre. Navrhovateľ prevádzkuje vo Veľkom Záluží zariadenie na zhodnocovanie odpadov zo železa a farebných kovov.

V zariadení v Nitre, Stračia ul., budú vykupované a zhromažďované odpady zo železa a farebných kovov, ktoré budú dočasne uskladnené v uzamykateľných kontajneroch (30 m3) na vonkajšej spevnenej ploche a v existujúcich budovách.

Priebežne, podľa potreby, bude vykonávaný odvoz vyzbieraných odpadov do prevádzky navrhovateľa vo Veľkom Záluží, alebo do iných spracovateľských zariadení. Odvoz bude vykonávaný priebežne, tak aby nedochádzalo k prepĺňaniu kapacity zariadenia. Odpady zo separovaného zberu železa a farebných kovov možno priamo spracovať v spracovateľských zariadeniach.

Foto skladka 1.jpg
enviroportal.sk

Recyklácia je v tejto podobe z ekonomického a environmentálneho hľadiska mimoriadne výhodná. V následnej výrobe nových výrobkov z odpadov vznikajú v podstatne menšej miere exhaláty a odpadové vody, čím sa významnou mierou znižuje zaťažovanie životného prostredia.

Charakter navrhovanej činnosti je novou činnosťou v danej lokalite. Zariadenie bude technicky a organizačne zabezpečené na zber a zhromažďovanie predmetných odpadov od obyvateľov, ako aj od podnikateľských subjektov. V areáli bude odpad dočasne zhromažďovaný pred jeho prepravou na zhodnotenie.

Foto skladka 2.jpg
enviroportal.sk

Rýchlosť naplnenia kontajnerov a ich následný odvoz je len predpokladaný, ale vzhľadom na kapacitné možnosti kontajnerov a umiestnenie prevádzky je odvoz nákladným automobilom možné predpokladať približne dva- až štyrikrát mesačne.

Navrhovanou činnosťou sa zabezpečí zhromažďovanie uvedených odpadov tak, aby táto činnosť nezhoršila súčasnú úroveň kvality životného prostredia.

Foto skladka 4.jpg
enviroportal.sk
Foto skladka 3.jpg
enviroportal.sk

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X