Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Titulna foto eia.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
enviroportal.sk

V Nitre má pribudnúť zariadenie na zber odpadkov

Prevádzkovateľ z Veľkého Zálužia plánuje rozšíriť svoju podnikateľskú činnosť o prevádzku na zber odpadov v Nitre. Navrhovateľ prevádzkuje vo Veľkom Záluží zariadenie na zhodnocovanie odpadov zo železa a farebných kovov.

V zariadení v Nitre, Stračia ul., budú vykupované a zhromažďované odpady zo železa a farebných kovov, ktoré budú dočasne uskladnené v uzamykateľných kontajneroch (30 m3) na vonkajšej spevnenej ploche a v existujúcich budovách.

Priebežne, podľa potreby, bude vykonávaný odvoz vyzbieraných odpadov do prevádzky navrhovateľa vo Veľkom Záluží, alebo do iných spracovateľských zariadení. Odvoz bude vykonávaný priebežne, tak aby nedochádzalo k prepĺňaniu kapacity zariadenia. Odpady zo separovaného zberu železa a farebných kovov možno priamo spracovať v spracovateľských zariadeniach.

Foto skladka 1.jpg
enviroportal.sk

Recyklácia je v tejto podobe z ekonomického a environmentálneho hľadiska mimoriadne výhodná. V následnej výrobe nových výrobkov z odpadov vznikajú v podstatne menšej miere exhaláty a odpadové vody, čím sa významnou mierou znižuje zaťažovanie životného prostredia.

Charakter navrhovanej činnosti je novou činnosťou v danej lokalite. Zariadenie bude technicky a organizačne zabezpečené na zber a zhromažďovanie predmetných odpadov od obyvateľov, ako aj od podnikateľských subjektov. V areáli bude odpad dočasne zhromažďovaný pred jeho prepravou na zhodnotenie.

Foto skladka 2.jpg
enviroportal.sk

Rýchlosť naplnenia kontajnerov a ich následný odvoz je len predpokladaný, ale vzhľadom na kapacitné možnosti kontajnerov a umiestnenie prevádzky je odvoz nákladným automobilom možné predpokladať približne dva- až štyrikrát mesačne.

Navrhovanou činnosťou sa zabezpečí zhromažďovanie uvedených odpadov tak, aby táto činnosť nezhoršila súčasnú úroveň kvality životného prostredia.

Foto skladka 4.jpg
enviroportal.sk
Foto skladka 3.jpg
enviroportal.sk

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X