Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
cyklotrasa
ilustračné: SITA
22. apríla 2016 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

V Nitre by mala pribudnúť ďalšia cyklotrasa. Tentoraz z autobusovej stanice na Štúrovu ulicu

Mesto Nitra dalo vypracovať projektovú dokumentáciu na cyklotrasu autobusová stanica – Štúrova ulica.

Podľa zmluvy, ktorá bola zverejnená na stránke mesta, zhotoviteľom projektovej dokumentácie (PD) bude Ing. Štefan Lisý. Ten za spracovanie PD dostane 8 700 eur s DPH. „Cena diela je dohodnutá ako maximálna cena, obsahuje všetky náklady a zisk zhotoviteľa nevyhnutné k riadnemu a včasnému zrealizovaniu predmetu zmluvy,“ uvádza sa v zmluve.

Vypracovanie PD na úrovni realizačného projektu stavby bude mestu dodané v nasledovnej podobe: 6 paré, 1x CD (PD, rozpočet a výkaz výmer), 6x výkaz výmer a 2x rozpočet. Zhotoviteľ má na plnenie predmetu zmluvy 30 dní odo dňa podpisu zmluvy. „Pri omeškaní s plnením predmetu zmluvy je objednávateľ oprávnený účtovať zhotoviteľovi zmluvnú pokutu vo výške 0,05% ceny predmetu plnenia za každý začatý deň omeškania,“ píše sa v zmluve.

Cyklistická komunikácia má byť spoločná pre chodcov a cyklistov bez rozdelenia. Jej dĺžka bude cca 1,1 km s asfaltovým povrchom a s riešením priechodov. Bude obsahovať trvalé dopravné značenie v trase a na priechodoch s vybavením iných dopravných zariadení. Realizácia výstavby by si mala vyžiadať aj prekládku jestvujúceho verejného osvetlenia v úsekoch potrebných na rozšírenie cestičky.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X